na dół
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B}inny odcien lakieru - o co chodzi ?
Witam,

mam Zafirę B lift w kolorze 157 / 2AU - STAR SILVER III. W zalezności od tego jak się spojrzy na samochód z boku to tylne drzwi i tylny błotnik mają minimalnie inny odcien niż przednie drzwi i przedni błotnik. Z drugiej strony jest tak samo ...

Mierzyłem samochód miernikiem lakieru i wszystko jest ok. Samochód jest też z pełną historią serwisową, kupiony bezpośrednio od właściciela więc powiedzmy że w miarę pewny, myślę że nie jest zespawany z dwóch smile

No i dlaczego jest taka różnica w odcieniu ? Ja tłumacze to tym, że tylne szyby są przyciemnione i dają taki refleks, że wizualnie wydaje się jakby tylne drzwi i tylny błotnik był w minimalnie innym odcieniu.  Czy tak faktycznie jest ? Szyby są oryginalnie przyciemnione przez fabrykę ...

Sam już nie wiem czy nie zwariowałem smile Może wypowie się ktoś kto ma samochód w tym samym kolorze.

Odpowiedz
Sam mam lakier Silver Star z tym że odcień inny. Mam bardzo podobnie, najgorzej zderzaki są ciut ciemniejsze niż reszta auta. Gdzieś czytałem że to przez ciemniejszy podkład na plastikach, ale jaka prawda nie wiem.
Odpowiedz
(2015-Mar-09, 18:57)racool link napisał(a): przez ciemniejszy podkład na plastikach, ale jaka prawda nie wiem.
Prawda, prawda wink Zośki tak mają - lakiernicy mieli swoje święto i tak wyszło w oplu lol
Odpowiedz
Zalezy jak się ułoży ziarno w lakierze a na to ma wpływ kilka elementów.
Odpowiedz
O zderzakach to wiedziałem - na odcień ma wpływ podłoże (metal, plastik) a podobno na srebrnym kolorze najbardziej widać różnicę.

Tylko martwiłem się o te tylne drzwi i błotniki ... ale chyba trochę mnie pocieszyliście wink
Odpowiedz
(2015-Mar-09, 19:35)schalker link napisał(a): podobno na srebrnym kolorze najbardziej widać róşnicę.
Bujda.
Odpowiedz
nie ma opcji, żeby były inne odcienie miedzy błotnikiem a drzwiami, bo to w fabryce idzie maszynowo. Jeśli lakier oryginał, to pewnie drzwi zostały wsadzone od innej fury po przygodzie. Kolega własnie założył maskę i jeden błotnik w Almerze od innej niebitej, też srebrnej Almery. Widać różnicę jak ch***ra.
Odpowiedz
(2015-Mar-09, 19:45)kaliope link napisał(a): odzie. Kolega własnie
(2015-Mar-09, 19:45)kaliope link napisał(a): nie ma opcji, Ĺźeby były inne odcienie miedzy błotnikiem a drzwiami, bo to w fabryce idzie maszynowo. Jeśli lakier oryginał, to pewnie drzwi zostały wsadzone od innej fury po przygodzie. Kolega własnie załoĹźył maskę i jeden błotnik w Almerze od innej niebitej, teĹź srebrnej Almery. Widać róşnicę jak ch***ra.

No może być tak jak mówisz, ale mam inny odcień między tylnym błotnikiem + tylne drzwi a przednimi drzwiami, błotnikiem. I ta różnica jest minimalna i zależy też od kąta z jakiego patrzysz. Dlatego skojarzyłem to z przyciemnianymi szybami w drzwiach ... jeśli była przekładka części to samochód musiałby byc zdrowo uszkodzony, a raczej na to nie wygląda ...

Przeglądam sobie ogłoszenia żeby zobaczyć jak inne Zafiry w kolorze srebrnym wyglądają. Nie znalazłem jeszcze takiej która miałaby różnicę w odcieniu między tylnymi a przednimi drzwiami. Ale przykładów różnicy w odcieniu widoczny na zderzakach znalazłem co najmniej dwa
(mam tak samo)
Przykład:
http://allegro.pl/full-cosmo-zafira-kolo...22073.html
Odpowiedz
Zderzaki u wielu producentów wychodzą inaczej. Choć u mnie nie widzę specjallnej różnicy
Odpowiedz
(2015-Mar-09, 19:45)kaliope link napisał(a): nie ma opcji, Ĺźeby były inne odcienie miedzy błotnikiem a drzwiami, bo to w fabryce idzie maszynowo.
Tak jest dokładnie bo samo ziarno w lakierze może się ułozyć inaczej jak jedne drzwi by były malowane w pionie drugie w poziomie lub z osobno na nie lakier był mieszany ale jak Paweł napisał w fabryce idzie cała buda na raz albo pistoletowo albo zanurzeniowo nie wiem jak tam w Oplu robia. Co do wymiany całego elementu w tym samym lakierze róznicy nie będzie w aucie np rocznym ale nie w kilku letnim jeszcze się taki nie urodził żeby dobrał element idealnie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości