na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZA i ZB] Zafira - Montaż liftów/siłowników pokrywy silnika JaGoDkA 3 11 440 2016-Lut-19, 16:41
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 34 głosów - średnia: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyśpieszenie po tuningu - Zafira B 1,9 CDTI
(2015-Mar-23, 14:02)racool link napisał(a): ewentualnie 1,9 DTH ( seryjnie ok 10,2 sekundy z manualną skrzynią) i strzelić go w okolice 190 kucy i 400 Nm.

i skrzynia do remontu, która ledwie znosi fabrycznie przewidziane 320Nm
Odpowiedz
Eeeee, kilku miało powyżej 180 kucy, nawet ktoś z Poznania bodajże Dramex. Z tego co wiem nic się nie działo smile
Odpowiedz
(2015-Mar-23, 14:02)racool link napisał(a): Jak chcesz zejść poniżej 10 lub 9 sekund do 100km/h  no to tylko 2,0 Turbo, ewentualnie 1,9 DTH ( seryjnie ok 10,2 sekundy z manualną skrzynią) i strzelić go w okolice 190 kucy i 400 Nm.

Zwiększanie mocy to jedno ale drugie to zmniejszenie oporów i zwiększenie wydolności tego co jest. Przykładem jest tarcie. Zbyt szerokie opony, dodatkowe nacięcia i miękka mieszanka to zawsze utrudnia a nie pomaga.

Złe przełożenie całkowite. Przydałoby się, aby coś pociągnęło na 3. Albo mniejsze przełożenie albo dodatkowa moc.
Nie będę pisał obszernie ale to chcę zrobić. Z osiołka tj. 100KM zrobić samochód, który będzie miał lepsze parametry niż wersja z 150 konnym silnikiem. Zobaczymy czy się uda.  26 Na razie tlen (czy podtlenek) odrzucę, bo to ingerencja wychodząca poza standardowe wyposażenie.
Odpowiedz
(2015-Mar-24, 08:42)Ron link napisał(a): Zbyt szerokie opony

No to życzę przyczepności przy większej mocy

(2015-Mar-24, 08:42)Ron link napisał(a): Na razie tlen (czy podtlenek) odrzucę, bo to ingerencja wychodząca poza standardowe wyposażenie.
Nie wiem czy wiesz ile daje strzał podtlenkiem w benzynie i do jakich silników się montuje taki zestaw, napewno do zakutych, oby po takim strzale nie pozamiatałeś tego silnika.
Tutaj masz taki zestaw
http://allegro.pl/system-wtsku-nitro-pod...38018.html
Odpowiedz
(2015-Mar-24, 08:42)Ron link napisał(a): Zwiększanie mocy to jedno ale drugie to zmniejszenie oporów i zwiększenie wydolności tego co jest. Przykładem jest tarcie. Zbyt szerokie opony, dodatkowe nacięcia i miękka mieszanka to zawsze utrudnia a nie pomaga.

Co do tarcia to niestety częściowo się mylisz - poczytaj o czymś takim jak trakcja - w uproszczeniu nie da się dobrze przenieść mocy na asfalt jeśli jest za małe tarcie opona asfalt, ale przy 100 kucykach to problem w warunkach normalnych właściwie nie istnieje wink

Co do podtlenku, to nie słyszałem o dieslu z NOSem, może dla tego, że (raczej) było by to trudne do realizacji - dodatkowa pompa wysokiego ciśnienia z mieszalnikiem on z podtlenkiem?
Odpowiedz
(2015-Mar-24, 08:57)Bamber link napisał(a): Nie wiem czy wiesz ile daje strzał podtlenkiem w benzynie i do jakich silników się montuje taki zestaw, napewno do zakutych, oby po takim strzale nie pozamiatałeś tego silnika.

Dlatego myślałem o tlenie. W części do kabiny dla kierowcy 17
Odpowiedz
Jak by to było takie prościutkie jak myślisz to by ludzie nie pakowali kasy w tysiakach w silniki. Dasz więcej tlenu to mieszanka będzie za uboga, za większą ilością tlenu musi iść większa ilość paliwa. Jak kolega napisał tlenu w atmosferze jest dość.
Odpowiedz
(2015-Mar-24, 09:00)PabloS link napisał(a): Co do tarcia to niestety częściowo się mylisz - poczytaj o czymś takim jak trakcja - w uproszczeniu nie da się dobrze przenieść mocy na asfalt jeśli jest za małe tarcie opona asfalt, ale przy 100 kucykach to problem w warunkach normalnych właściwie nie istnieje wink

No tak, ale ja nie mam 400KM tylko 120 i więcej ma nie być. Chcę urwać jeszcze 1 no może 2 sekundy. Uważam, że wynik poniżej 10 sekund byłby imponujący.

Aaaaaaaa aa a zapomniałem, bez kopcenia.
Odpowiedz
dlatego napisałem:
"ale przy 100 kucykach to problem w warunkach normalnych właściwie nie istnieje wink"

W Twoich warunkach (w mojej prywatnej opinii) urwanie 2 sec. dała by Ci wymiana motorka na DTH + chip na min. 180 kuców
Wymiana opon na węższe od minimalnych zalecanych to prosta droga do wypadku - wystarczy kapuśniaczek z nieba (auto ma ~1600kg), a zysk żaden....
Podłączając czysty tlen techniczny (jak, gdzie?!) możesz co najwyżej spowodować widowiskowy wybuch bloku swojej DTLki biggrin
Odpowiedz
Samym tlenem to co najwyżej można przyspieszyć dziadka z balkonikiem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości