na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 336 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
  {B} Pykanie przy zmianie kierunku nawiewu tOmki 8 2 309 2016-Mar-13, 15:55
Ostatni post: tOmki
  {B} SmrĂłd z nawiewu Ades 11 3 970 2015-Wrz-18, 22:23
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Swąd spalenizny z nawiewu.
Witam.
Ostatnio zauważyłem taki problem, że z nawiewu da się czuć jakby swąd przypalanej izolacji. Raz to czuć, raz nie. Dodam też, że od dawna wariował (?) mi coś wskaźnik temperatury zewnętrznej. Podczas jazdy, gdy na zewnątrz jest kilka stopni, to w miarę szybko rośnie temperatura na wskaźniku dochodząc do 27-29 stopni.
Ma ktoś pomysł od czego zacząć? Mechanik standardowo powiedział swoje- tu można by cały samochód po kolei rozbierać by usterkę znaleźć...
Odpowiedz
Co do smrodu. Rozbierz schowek i sprawdź wszysto przy urządzeniu od nawiewu. Włącz na maxa nawiew, spróbuj na otwartym/zamkniętym obiegu i obserwuj przez chwile czy coś się dzieje.
SprawdĹş tez pod maska czy pod macha ci silnik nie dymi na obrotach.
Może po prostu jak za kimś jedziesz to swąt jest?wink

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
Miałem wyciek oleju przy pompie podciśnienia. Myślałem, że to olej trafia na gorące elementy i smrodzi. Silnik dałem do mycia i uszczelnienia, ale charakterystyczny smrodek pozostał. Wcześniej, jeszcze na brudnym silniku sprawdzałem czy coś dymi pod maska, ale nic nie wyczułem.
No nic, będę szukał dalej.
Odpowiedz
Być może coś się dzieję przy mechanizmie powietrza. Sprawdź te silniczki.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
zajmij się sprawą szybko, bo nie ma żartów: http://klubzafira.pl/forum/elektryka-i-e...zne-pozar/
Odpowiedz
Witam. Jakiś czas temu i ja poczułem zapach spalenizny z nawiewu po czym pojawił się problem z ogrzewaniem w samochodzie. Przy tym padł mi termostat. Po wymianie termostatu ogrzewanie powróciło ale dopiero grzeje gdzieś od 80-90 stopni a gdy obroty spadną poniżej 2000 leci chłodne powietrze. Co może być nie tak? Może ktoś wie czy moje auto z18xer ma coś takiego jak zawór nagrzewnicy? może to ten zawór(jeśli jest) został spalony? Pozdrawiwm.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości