na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Linka hamulca ręcznego - rodzaje celius 15 8 187 2014-Paż-19, 20:30
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Linka hamulca ręcznego - lewa celius 1 2 762 2014-Mar-08, 21:51
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Jaka linka hamulca ręcznego? simon_nasedo 2 3 072 2013-Cze-05, 15:03
Ostatni post: simon_nasedo
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Brak ręcznego
założyłem nową linkę bo stara była przytarta i blokowała sie w pancerzu ale nadal jest problem, po zaciagnięciu ręcznego koła hamuja ale dzwigienki nie odbijaja wogóle. kluczem dopiero idzie je odgiąć,do wymiany zaciski?w nowych lekko chodzą te dżwignie?
Odpowiedz
Zaciski się regeneruje, kupujesz zestawy naprawcze, rozbiera się całe, czyści wszystko i składa. Też to robiłem kiedyś i chodziły jak lala. Na alle nawet masz zestawy naprawcze np Bosch.
Odpowiedz
A jak chodzą same dźwigienki bez linki, tez się nie wracają?
Tam są sprężyny na zewnątrz które powinny cofnąć tą dzwignię.
Odpowiedz
nie wracaja.trzeba ręcznie je cofać,
Odpowiedz
ogólnie strasznie ciężko chodza te dzwignie nawet bez linki, na aegrowidze jakies zestawy naprawcze ale przydałoby sie zmienic te sprężyny najpierw
Odpowiedz
powiedzcie mi jak zdemontować tą dzwigienke od ręcznego, pod nią jest taka zgrubiona guma i chyba ona mi ja blokuje
Odpowiedz
Dziadek13 wrzucił przecież obrazki jak to jest zbudowane. Odkręć tą śrubkę i dzwigienka zejdzie http://i.imgur.com/owFfnMs.jpg
Ale wątpię aby uszczelniacz blokował dzwignię i jej ruch.

Swoją drogą to widzę że nie wiesz jak się za to zabrać, więc proponuję abyś dalej w ten temat nie brnął.
Nie dla tego że jestem złośliwy bo nie mam złych intencji ale ponieważ jest to układ hamulcowy i twoje bezpieczeństwo.

Zleć naprawę lub regenerację zacisków warsztatowi, bo rozbierzesz to jeszcze coś źle złożysz i będzie problem.
Swoją drogą do rozebrania tego zacisku i wymiany nawet tego zestawu naprawczego też trzeba mieć narzędzia.
Odpowiedz
Temat ogarnięty.wlasnie zregenerowalem oba zaciski.banalnie proste.teraz hulają super
Odpowiedz
Gratuluję samozaparcia.
I w czym był problem?
Odpowiedz
stare uszczelniacze były zjedzone, po dokładnym czyszczeniu i montażu nowych hamulce działaja super, wszystko ładnie pracuje,wystarczą podstawowe klucze,śrubokręt z wymiennymi końcówkami i chęci,czas pracy około 3-4godz,
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości