na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Linka hamulca ręcznego - rodzaje celius 15 8 183 2014-Paż-19, 20:30
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Linka hamulca ręcznego - lewa celius 1 2 759 2014-Mar-08, 21:51
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Jaka linka hamulca ręcznego? simon_nasedo 2 3 071 2013-Cze-05, 15:03
Ostatni post: simon_nasedo
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Brak ręcznego
Witam mam pytanie bo kiepsko odbija mi ciegno do którego jest zaczepiona linka recznego psikalem wd40 czyscilem i nadal nie odbija do końca  mogę prosić o jakieś pomysly
Odpowiedz
hamulce tarcze z tyłu?
Odpowiedz
(2015-Paż-16, 12:03)Kryspin Szrama link napisał(a): kiepsko odbija mi ciegno do ktĂłrego jest zaczepiona linka recznego psikalem wd40 czyscilem i nadal nie odbija do końca  mogę prosić o jakieś pomysly
Nic więcej nie pisz tylko wymieniaj linke ręcznego zapieczona na pisanie postów szkoda czasu bo na dworze jeszcze ciepło.
A co i jak masz tu http://www99.zippyshare.com/v/IXa1dL9p/file.html
Są dwa rodzaje linek tak jak i dwa rodzaje zacisków hamulcowych Bosch i Lukas.
[Obrazek: qCQHI8o.jpg]
Linki
[Obrazek: zAgodn2.jpg]
[Obrazek: P3G7fXU.jpg]
Ja mam zaciski boscha i tą drugą linke.
[Obrazek: bZMufSF.jpg]
Tak całościowa rada o jaką prosiłeś.
Odpowiedz
Ja mam tak samo zacisk bosza i ta drugi linkę . A linkę już wymieniłem dawno i nadal lipa nie odbija do końca te ciegno
Odpowiedz
Witam. Proszę o podpowiedź.
Zafira 1.8 125KM 2003r. Tylna oś, układ hamulcowy LUCAS. Linka ręcznego działa bez zastrzeżeń, ale lewy zacisk się trochę poci. Mam zapasowe zaciski i jarzma Bosch. I teraz pytanie: czy zamiana zacisków z jarzmami typ Lucas na zaciski z jarzmami typu Bosch spowoduje konieczność wymiany linki ręcznego czy może zostać ta która jest?
Odpowiedz
Ja kolego mam zaciski bosh i 1 linkę i trzyma jak nie wiem co wszystko działa sprawine
Odpowiedz
A co w przypadku nadmiernego cofania się tłoczka...co może być przyczyną ?
Odpowiedz
Zdjęcie 
Witam.
Nie ma hamulca ręcznego w lewym tylnym kole. Na stacji diagnostycznej powiedziano mi że ręczny nie odbija.
Linka jest w pozycji środkowej (między ogranicznikami)(fotka 1) a po zaciągnięciu ręcznego dochodzi do ogranicznika (fotka 2).
Prawe koło jest ok - ręczny hamuje.
Hamulce działają normalnie.
Ostatnio smarowałem tłoczki i wkręcałem. Ten z lewej z początku trudniej dał się wkręcić.
Co może być powodem? Zacisk (Lukas) do regeneracji?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A sama linka ręcznego na pewno jest dobra? Np. śrubokrętem, jak podważysz, czy nawet ręką jak pociągniesz to cięgno cofa się do ogranicznika?
Odpowiedz
Tak, cofa się sama. Tak jak na zdjęciu. Ale nie do ogranicznika.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości