na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Linka hamulca ręcznego - rodzaje celius 15 8 188 2014-Paż-19, 20:30
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Linka hamulca ręcznego - lewa celius 1 2 763 2014-Mar-08, 21:51
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Jaka linka hamulca ręcznego? simon_nasedo 2 3 072 2013-Cze-05, 15:03
Ostatni post: simon_nasedo
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Brak ręcznego
Zdejmij linkę i zobacz czy się cofnie do końca, jak się cofnie to problem z linką, a jak nie to z zaciskiem.
Odpowiedz
Żeby zdjąć linkę trzeba zdemontować zacisk? Czy tylko odgiąć część blokady linki?

Nie było pytania. Już znalazłem w sieci. Zdemontuję linkę i sprawdzę.
Odpowiedz
(2018-Sie-23, 09:40)manieksurf napisał(a): Tak, cofa się sama. Tak jak na zdjęciu. Ale nie do ogranicznika.

Właśnie grzebię w mojej Zośce. Problem był z hamulcem ręcznym w prawym tylnym kole. Podczas jazdy koło nieznośnie popiskiwało. Zewnętrzny klocek nie hamował wcale, a wewnętrzny ścierał się ukośnie. Hamulec ręczny nie odbijał. Czytałem wasz rady, ale to nic nie pomogło. Jednak właśnie znalazłem skrzata... Ruchoma szczęka, chodzi na takich dwóch bolcach. One się poruszają swobodnie w prowadzących otworach. Do tych bolców, jest przykręcona ruchoma szczęka. Otóż dolny bolec tak się zapiekł, że szczęka się praktycznie nie ruszała, dlatego hamulec roboczy hamował tylko od strony cylinderka, a zewnętrzna szczęka wcale. taka usterka powoduje zacięcie się ręcznego w danym kole, nierówne zbieranie klocków, piski i spadek siły hamowania. Musiałem użyć panika lutowniczego, by ten bolec wydostać! podgrzałem i wybiłem drania. oczyściłem otwór i bolec, nasmarowałem smarem miedzianym i zamieniłem bolce miejscami góra dół. teraz zacisk ruchomy chodzi w tę i nazad swobodnie, ładnie odbija i obydwa klocki hamują równo. ręczny też się uspokoił. Pozdrawiam i fajnie jeśli pomogłem.
Odpowiedz
Witam.
Już wszystko gra. Jakiś czas temu miałem słaby ręczny. Przesmarowałem tłoczki ale przy okazji podkręciłem śrubę przy lewarku - stwierdziłem że przeskakuje o za dużo zębów. Tym sposobem linka ręcznego nie odbijała do ogranicznika i jedna strona nie blokowała hamulca. Poluzowałem linki i teraz jest ok.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości