na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jaki bagaĹźnik do panoramy celius 7 438 2018-Maj-18, 07:17
Ostatni post: celius
  {B} Bagaznik bazowy - Astra H do Zafira B tOmki 8 1 924 2017-Cze-13, 19:33
Ostatni post: tEREk
  {B} Szyby karoseryjne - problemy związane z uĹźytkowaniem, jakich producentĂłw itp. szymgor 12 4 291 2015-Gru-20, 16:33
Ostatni post: Mucha
Ocena wątku:
  • 37 głosów - średnia: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} BagaĹźnik bazowy do relingĂłw, rowerowy, trumna itp...
Szukam boxu dachowego do mojej ZB. Interesują mnie boxy, do których weszłyby narty max. 165cm długości. Latem - wiadomo kształt skrzynki nie ma znaczenia. Do tej pory woziłem narty w tzw. szczękach, a pozostały sprzęt (buty, kije, odzież) w bagażniku, co przy 4 osobach (mam dwójkę nastolatków) zajmuje znaczną ilość przestrzeni. Ostatni wyjazd to Zosia spakowana "na styk". Czy macie jakieś doświadczenie w temacie? Chodzi głównie o producentów niekoniecznie z tej najwyższej półki. Co polecacie i proponujecie, a czego się wystrzegać?  26
Odpowiedz
Tutaj znajdziesz sporo wiedzy nt. boxów, mają też spory wybór http://www.boxcars.pl/category/boxy-bagazniki
Odpowiedz
możesz sobie wypożyczyć box ( teraz jest sporo wypożyczalni) zawsze to mniejszy koszt wink
Odpowiedz
Ok, dzięki koledzy za rady, ale chciałbym poznać opinie osób, które ewentualnie coś takiego użytkują - od strony praktycznej - tzn. jakośc wykonania i wykończenia, sztywność i hałas jaki powodują w czasie jazdy...
Odpowiedz
Największy hałas powodują bagażniki bazowe (belki na relingi). Ja mam ogromny BOX dachowy (bodajże 650L ale producenta nie pamiętam) i raz na Węgrzech, przy 180 km/h...przypomniałem sobie, że mam wink Box wytrzymał hehe, a był bardzo przeładowany razz

LINK: www.fotosik.pl
Odpowiedz
Ja swego czasu nabyłem taki:
http://archiwumallegro.pl/mocny_box_na_l...30403.html
i nie mam powodu do narzekania. A i sprzedawca bardzo OK, pomógł, doradził a przesyłka szybciutko.
Odpowiedz
ja również mam boxa i to takiego samego jak kolega cruyf.Podróżowałem z nim nad nasze morze i nie narzekałem jakoś na większy huk czy coś takiego.Spakowałem do niego tyle ile się dało (można zapytać kol.Przemcia bo widział),także śmiało go mogę polecić  32
Odpowiedz
Ja używam od 8 lat Thule Polar 500 - to daje 310 dodatkowych litrów w wakacje, a zimą 4 pary nart + osprzęt. Generalnie na jakość nie można narzekać. Box pomimo swojego wieku nie popękał, chociaż cosik ostatnio się zacina zamek i trzeba dłużej grzebać kluczykiem. Co do prędkości mam na boxie naklejkę max. 130km/h - oczywiście złamałem ten zakaz wielokrotnie, chociaż 160 to już było maks. co mogłem wycisnąć ze swoich nerwów (nie samochodu). O dziwo - większy hałas (wydaje mi się) generują same belki (oplowskie) niż belki z boxem
Odpowiedz
Na pewno warto iść w boxy premium,bo są sztywne i nie furkoczą.
Dawno temu jeszcze za czasów ZA został kupiony box mcm i... po jednym wyjeździe został sprzedany.
Furkot powyżej 130km/h nie do wytrzymania był,poza tym spalanie też kosmiczne było(jak normą było 10-11l,to z boxem zrobiło się 13,6l)
Odpowiedz
ja użytkuje box zakupiony w Norauto ale de facto jest to box znanej i cenionej firmy HAPRO (dokładnie jak model Carver 5.5 tylko napis Norauto Bermude). Jest z porządnego ABS-u, wzmocniony szynami (ładowność do 75 kg, zwykłe mają do 50 kg), dwustronnie otwierany, z systemem mocowań Master fit. Cichy przy prędkościach 130-140 km/h, tak jak pisał Woytas najbardziej hałasują same belki bez boxa.
Naprawdę bardzo udany zakup. Polecam.
Szczegóły zajrzyj tu:
http://www.hapro.com/en/106/hapro-carver.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości