na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa przemeks 288 67 891 2017-Cze-11, 09:48
Ostatni post: slawek
  {B} Klimatyzacja się nie włącza/brak napięcia Chlipo 15 1 963 2017-Cze-10, 11:05
Ostatni post: syska
  {B} Klimatyzacja, a utrata mocy wiktorio001 21 3 946 2017-Maj-11, 07:59
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} klimatyzacja
Witam, posiadam zafirę b 1,9 120 km po napełnieniu klimy i wymianie filtra słychać taki dziwny szum jak by coś chodziło, ale tylko gdy włączę klimę takie buczenie jeden fachowiec mówił,że to może kompresor czy ktoś wiaHuh??

Ostatniego słowa już nie potrafię edytować, bo nie wiem co ma znaczyć. Proszę używać polskich liter, znaków interpunkcyjnych itp....
Odpowiedz
Kolego ciężko coś powiedzieć co buczy, generalnie po załączeniu sprzęgła sprężarki jest duży opór na pasku wielorowkowym i mocno się napręża. Często się spotykam że po załączeniu sprężarki, piszczy pasek, buczy łożysko od napinacza bo się już kończy, od alternatora, czy też koła od pompy wspomagania.

Włącz klimę niech pochodzi z 5 minut i dotknij sprężarki jak jest gorąca że ciężko dotknąć to wracaj do "fachowca" i niech dopuści z 50 ml oleju do sprężarki bo może ma go za mało i się zaciera - może jeszcze nie jest za późno.

ps. napełniałeś klimę, a gdzie była dziuraHuh??? Nieszczelność została usuniętaHuh??
Odpowiedz
no wlasnie mam dzis jechac wymienic podobno simeringi  pod spodem był delikatny wyciek zielony
Odpowiedz
Simering w klimatyzacji - nic takiego tu nie maHuh?Huh?Huh??..................... może chodzi Tobie o oring na złączu lub uszczelnienie wałka sprężarki !!!!
Odpowiedz
Witam, czy wyciek było widać od razu, czy dopiero pod lampą uv? Wymiana uszczelnień pomogła? Mam podobny objaw z buczeniem, słychać to tylko w kabinie, na zewnatrz cisza. Klime nabijałem miesiąc temu, zamierzam jechać na reklamację.
Odpowiedz
witam. mój problem polega na tym iż jak nabije klime to wszystko jest ok. tylko po około 4-5 miesiącach ucieka mi czynnik praktycznie do zera. gdzie szukac nieszczelności? może jest jakies "szczególne" miejsce gdzie się rozczelnia? dzięki za odp.
Odpowiedz
Normalna procedura szukania nieszczelności, może być teoretycznie wszędzie.
Odpowiedz
90% nieszczelności jest na skraplaczu to ta chłodnica pierwsza za zderzakiem. Szukaj na niej tłustych miejsc.
Odpowiedz
(2015-Cze-01, 12:24)rafi068 link napisał(a): witam. mĂłj problem polega na tym iĹź jak nabije klime to wszystko jest ok. tylko po około 4-5 miesiącach ucieka mi czynnik praktycznie do zera. gdzie szukac nieszczelności? moĹźe jest jakies "szczegĂłlne" miejsce gdzie się rozczelnia? dzięki za odp.

Proponuje następnym razem jak ci nabija klimę niech wleją fluorescencyjny barwnik sprawa się wyjaśni..
Ja sobie zażyczyłem przy ostatniej naprawie klimy
Odpowiedz
(2015-Cze-01, 18:18)dorich link napisał(a): Proponuje następnym razem jak ci nabija klimę niech wleją fluorescencyjny barwnik sprawa się wyjaśni..

u mnie to nic nie dało, bo wyciek był od wewnętrznej strony skraplacza. Gość miał jakiś czujnik gazu, i tym bez problemu zlokalizował nieszczelność
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości