na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa przemeks 288 66 886 2017-Cze-11, 09:48
Ostatni post: slawek
  {B} Klimatyzacja się nie włącza/brak napięcia Chlipo 15 1 796 2017-Cze-10, 11:05
Ostatni post: syska
  {B} Klimatyzacja, a utrata mocy wiktorio001 21 3 781 2017-Maj-11, 07:59
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} klimatyzacja
Barwnik na dzień dzisiejszy jest standardowo dodawany do R134a no chyba że ktoś na starym czynniku jeszcze naprawia. To po pierwsze, po drugie jak zauważył kaliope często on nic nie daje, pikuś jak nie ma dojścia np na drugą stronę skraplacza, zawsze można użyć lusterka na wysięgniku teleskopowym.

Gorzej jak klient ma silnik ochlastany olejem/ płynem przekładniowym/ ropą, i możesz sobie szukać np nieszczelności na dławnicy sprężarki. Barwnika nie zobaczysz bo czarna maź wszystko skutecznie zamaskuje.

Ja zawsze szukam na wysokim ciśnieniu azotu, jak już nie mogę znaleźć każę klientowi umyć silnik, napełniam  zabarwionym czynnikiem, klima ma być non stop włączona, i po tygodniu wizyta.
Tak jest duża szansa że będzie widać miejsce wycieku.

AAAA i jeszcze jedno barwnik nie pokaże Tobie wycieku na wężu, chińskie węże po kilku latach robią się praktycznie na całej długości nieszczelne - mikro dziurki. I dopiero jak układ zacznie pracować i wąż się rozgrzeje - głównie ten między sprężarką, a skraplaczem. Niestety dziurki są na tyle małe że czynnik ucieknie ale barwnik zostaje smile . Po prostu po uruchomieniu trzeba odczekać z 15 minut i ręką przejechać po wężu, lub przesmarować go mydłem w płynie, nie rozcięczonym wodą. Piękne bańki wówczas są po maską !!!
Odpowiedz
silnik mam czyściutki. a gdzie znajduje się ten waz,ktory z biegiem lat może "przepuszczać" ?, który trzeba "potraktować" woda z mydlem.
Odpowiedz
jeszcze jedna sprawa; czy i gdzie znajduje się korek do sprawdzanie  i ewentualnego dolania poziomu oleju w sprężarce?
Odpowiedz
Olej krąży w całym układzie razem z czynnikiem chłodzącym i nie ma możliwości jego wymiany bez odessania całości.
Odpowiedz
Dokładnie trzeba odessać najpierw czynnik chłodniczy żeby spuścić olej ze sprężarki.

Kolego rafi przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, wyraźnie napisałem głównie chodzi o wąż łączący sprężarkę ze skraplaczem !!!
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości