na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Błąd 1go cylindra ?? BartucWP 8 1 626 2017-Maj-15, 20:01
Ostatni post: BartucWP
Ocena wątku:
  • 63 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Pytanie o świece zapłonowe
No właśnie do Lpg niestety nie każde świece się nadają, ich żywotność mocno spada, i cewki dostają popalić.
Ja z własnego doświadczenia powiem że znane marki typu bosch, ngk, beru są bardzo słabe, często się zdarza że przy mocniejszym wciśnięciu gazu wypadają zapłony. Mogę polecić oryginalne GM mam na nich zrobione ok 40 tysięcy kilometrów - zresztą cewka właśnie pod nie była dobierana przez producenta smile.
Na temat denso nie wypowiadam się bo nigdy takowych nie miałem, ale opinie są raczej pozytywne.
Tylko trzeba brać poprawkę że każdy silnik inny i nie wszędzie będzie idealnie.

Ważna rzecz, odległość elektrod od siebie. Jedni twierdzą że powinno zostać seryjnie przy gazie, drudzy że odstęp powinien być zwiększony. W moim silniku seria to 0,8 a na kilku forach lpg i w katalogach było 1 a nawet 1,2. Ja zostałem przy ustawieniu 0,9 ponieważ, zdarza się że czasem jeżdżę też na benzynie, i chcę żeby silnik pracował optymalnie w każdych warunkach.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Odp: [ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Pytanie o świece zapłonowe - przez racool - 2015-Maj-19, 16:29

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości