na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Błąd 1go cylindra ?? BartucWP 8 1 429 2017-Maj-15, 20:01
Ostatni post: BartucWP
Ocena wątku:
  • 63 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Pytanie o świece zapłonowe
(2015-Maj-19, 14:29)mmm01 link napisał(a): Gazownik mĂłwił, Ĺźe to najgorsze świece. MĂłwił, teĹź, Ĺźe w oplach często pada listwa zapłonowa po załoĹźeniu lpg o ile nie była wczesniej wymieniana.
Prawdą jest, że atmosfera nad tłokiem wypełniona LPG gorzej przepuszcza iskrę niż na benzynie. Więc domagający jeszcze układ zapłonowy na benzynie może już nie domagać na gazie. IMHO. gazownik będzie cię namawiał abyś wiele rzeczy wymienił, bo się zabezpiecza. Podstawisz mu auto, on się weźmie za robotę i co - jeśli układ zapłonowy będzie niesprawny, to nie ustawi ci auta i będzie na niego. Świece powinny żyć 40tys. na moje oko. Zakładane przez fabrykę do nowych aut żyją 100tys i więcej. 4tys. NGK - to nófkisztukinieśmigane. Ja bym nie zmieniał. Tak samo jak bym nie zmieniał przed montażem cewki zapłonowej. Poszukaj kto ma w okolicy za ile, może nawet trzymaj nowe świece w kieszeni i jak ci pokaże gazownik, że nie funkguje, to wyciągasz świece z kieszeni, jak dalej nie funkguje, to kable (nie wiem czy masz tam kopółkę/palec - niedrogie, to można wymienić profilaktycznie jeśli widziały fabrykę) a jak dalej nie funguje, to skaczesz, po cewkę i wymieniasz.

Co do przerwy na elektrodach świecy, to powinna być na LPG mniejsza niż zaleca producent na benzynie. Jeśli już będziesz kupował nowe, to dobierz, po prostu do auta i ew. zmniejsz odstęp o 0.1 (np. z 0,9 na 0,8 ). Choć bez zmniejszenia odstępu się nie powinno nić dziać jeśli pozostałe komponenty sprawne. Ja nie zmieniałem w żadnym aucie odstępu, jedynie wybierałem takie świece jakie zaleca producent do tego silnika. Jak był problem z autem, za dużo palił, albo było widać, że elektrody już wypalone, to nowe świece (chyba, że wiedziałem, że najechane np.40tys. to profilaktycznie nowe).
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Odp: [ZA 1.8 16V 125KM Z18XE] Pytanie o świece zapłonowe - przez subegnicram - 2015-Maj-22, 12:02

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości