na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Czujnik płynu chłodzącego - usterki, diagnoza, naprawa jarojk 37 14 092 2015-Maj-15, 06:44
Ostatni post: oki Darek
  {A} Cieknący układ nagrzewnicy - usterki, diagnoza, naprawa, wymiana elementĂłw Mattai 10 7 859 2013-Sie-21, 21:02
Ostatni post: radkow86
  {A} Czujnik ciśnienia klimatyzacji - usterki, diagnoza, naprawa, wymiana c_4 4 10 712 2013-Cze-24, 18:10
Ostatni post: c_4
Ocena wątku:
  • 22 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Błędy 00021 i 00023 - objawy, sposoby naprawy, diagnoza
Mam pytanko odnośnie tych błędów podanych w temacie co szukać i gdzie??
Pojawiły się one po mrozach tych największych i po podłączeniu o-c wyszło to:

Łączna ilość kodów błędów:  2

00023 - Dmuchający motor dmuchawy, przerwany obieg prądowy
Obecny

00021 - Dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
Obecny

Jako że jestem laikiem proszę o pomoc  piwo
Odpowiedz
Odpowiedziałem Ci na wczorajszego e-maila ale dopiero dzisiaj  21 ..Dmuchający motor dmuchawy to jest wentylator chłodnicy ten z przodu.Sprawdż czy Ci się lekko kręci i na początek sprawdż wtyczki do niego...Czy lampka usterki układu chłodzenia Ci się świeci..
Odpowiedz
Świeci się cały czas,nawet próba skasowania błędu nic nie daje bo zapala się od razu.Jutro z rana podejdę do garażu i sprawdzę jak się kręci wiatrak i napiszę
Odpowiedz
Spróbuj przeczyścić w prawym nadkolu ten komputerek od klimatyzacji tam zawsze jest wilgoć i błoto i ta duża wtyczka nie kontaktuje. Prawe nadkole czyli od kierowcy, trochę upierdliwe dojście.
Ta wtyka może i tak wyglądać po wyczyszczeniu.

[Obrazek: modklimy.th.jpg]  [Obrazek: modklimy1.th.jpg]

Fotki zapożyczone dla potrzebujących.
Odpowiedz
Błąd może też wyskakiwać ponieważ wentylator pracuje nierówno (u mnie tak było). Wystarczyło podpięcie pod kompa i wyregulowanie czy ustawienie pracy wentylatora. Jak pojęcia zielonego nie mam ale od tego czasu z wentylatorem i błędami spokój.
Kasacja błędu również nie pomagała gdyż wentylator pracował cały czas na max obrotów i zimą trzeba było go wypinać z kostki.
Odpowiedz
Witam po krótkiej przerwie.Wentylator kręci się lekko i nawet elegancko się włączał gdy silnik miał temp. powyżej 90 stopni. Kompem nic się niedało pozmieniać bo wszystkie odczyty dobre,tylko każda próba skasowania błędu kończyła się jego ponownym zapaleniem  8 .Czujnik przeczyszczę po niedzieli bo mam urlop.A wogóle to dziś błąd się niepojawił  26 .Może to temp. zewnętrzna powodowała te błędy??
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości