na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {NAV ZB} Mapy Navteq dedykowane do nawigacji fabrycznych Opel Kaliope 115 69 304 2018-Lip-13, 16:25
Ostatni post: opelmen
  Navi 900 Andrzejrudi 0 1 093 2016-Kwi-17, 12:43
Ostatni post: Andrzejrudi
  {DVD90} spolszczenie menu nawigacji arreek 0 2 195 2015-Maj-30, 20:50
Ostatni post: arreek
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 1.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{NAV ZB}spolszczenie navi po 2008
Witam. Proszę o info czy jest możliwość wgrania spolszczenia do navi w Zafirze z końca 2008 roku
Odpowiedz
Podpinam się pod ten temat.
Wiem tyle, że nie ważny do końca jest rok produkcji auta tylko przede wszystkim wersja softu jednostki (CD 70 Navi czy DVD 90 Navi).
Aby wgrać lektora PL + spolszczenie zakładki NAVI to wersja softu naszej jednostki nie może być starsza niż 10.10.2007.
Ja osobiście nie próbowałem wgrywać do swojej Zafiry (2010 rok) tego spolszczenia, gdyż na 100% sam nie jestem pewien czy mój soft da się spolszczyć, a co gorsza obawiam się awarii jednostki.

W Op-COM po odczycie ze sterownika EHU (DVD 90 Navi) mam:
Software Freeze Date: 10.10.2007/
czyli zgodnie z tym, jest to ostatni soft, kóry da się spolszczyć - ale uwaga - w dalszym ciągu ten parametr nie skłonił mnie do podjęcia próby wgrania softu ze spolszeniem.

Doczytałem na necie, że wersja oprogramowania naszego radyjka jest mylona z wersją softu wyświetlacza CID/GID odczytywaną w trybie "test mode" czyli parametry SW: np. 04.12.2007- (wersja softu)  i HW (wersja sprzętu, zbliżona do daty produkcji auta).
Idąc dalej w trybie "test mode"  naciskając przycisk AUDIO można odczytać parametry odpowiedzialne za wersję jednostki i tu są parametry: H5 i H8 i inne
U mnie:
H5 05.1F
jest jeszcze nazwa producenta radia i itp.

W związku z tym mam zapytanie do kolegów forumowiczów - czy jednostkę o takich parametrach można spolszczyć za pomocą softu na płytce CD czy (prawdopodobnie) pozostaje ingerencja w elektronikę radia?.
Czy kto z Was próbował, i z jakim skutkiem spolszczyć zakładkę Navi + lektor PL w Zafirze B poliftowej?
Zapraszam do dyskusji na ten temat.  smile

Odpowiedz
Autor polskiej nakładki Menu PL CD70Navi&DVD90 w tym temacie http://projektnavi.pl/index.php?option=c...&Itemid=79 wyjaśnia ten problem.
Jakiś czas temu inny magik poszedł nieco dalej i pokonał ten problem dokładając do swojej propozycji tłumaczenie na PL pozostałych zakładek, ale niestety zniknął i nie ma kontaktu
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości