na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klimatyzacja - sprężarka, skraplacz - problemy, diagnoza, naprawa przemeks 288 67 659 2017-Cze-11, 09:48
Ostatni post: slawek
  {B} Klimatyzacja się nie włącza/brak napięcia Chlipo 15 1 915 2017-Cze-10, 11:05
Ostatni post: syska
  {B} klimatyzacja kris0675 14 3 109 2015-Cze-02, 20:33
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klimatyzacja, a utrata mocy
(2015-Wrz-01, 10:41)racool link napisał(a): iestety nasze zafirki raczej nie są filigranowe tylko raczej opasłe
Tu akurat ZA względem gabarytów ma śmieszną wagę w Pb 1,8 1445 kg gdzie pastuch B5 waży 1315 kg. Co innego ZB 2.0T 1610 kg w porównaniu do ZB 1,8 1500 kg.
Odpowiedz
To są masy w wersji podstawowej.
Ja mam prawie 1700kg hheheheeheh

A zafira B  to podniesiona Astra H, a ona na tle konkurencji jest ok 200kg tęższa.
Odpowiedz
Ja osobiście nie sprawdzałem o ile pali więcej ale to się rozumie samo przez się  smile
Natomiast nawet przy tylu kucach od razu czuć po załączeniu klimy,że silnik inaczej pracuje i coś tam koni ucieka  razz
To tylko moje spostrzeżenia,tak więc jak widać u każdego inaczej,Szymon nie czuje spadku mocy  wink
Odpowiedz
Bo chyba się starzeję..........ale Przemass dał dobry przykład bo u niego w ZA jest sprężarka on/off i rzeczywiście może czuć załączenie, w ZB jest sprężarka z zaworem zmiennej wydajności i nie ma takiego uderzenia i  spadku mocy.
Odpowiedz
U mnie też jest on/off i czuję i na prostej a ostatnio w tych upałach podczas wyjazdów do Bukowiny załadaowanym autem były odcinki że trzeba było 2 bieg wsadzić.
Odpowiedz
(2015-Wrz-01, 07:32)racool link napisał(a): Nie dość Ĺźe przy włączonej klimie auto pali ok 2 litrĂłw więcej to jeszcze, ich przyśpieszenie spada na tyle Ĺźe wyprzedzanie czegokolwiek robi się niebezpieczne. Czasem na mieście gasną ludziom auta przy ruszaniu z pod świateł.

[member=1357]racool[/member] a co z twoją wcześniejszą opinią ( w którymś wcześniejszym wątku , nie pamiętam , którym i gdzie) gdzie pisałeś że sprężarka przy większych przyspieszeniach lub momentach obrotowych się odłącza aby zapewnić autu pełną moc i aby nie uległa uszkodzeniu Huh? Bo tu jakby te odpowiedzi się wykluczają ?
Odpowiedz
Błażej nic tutaj się nie wyklucza. Wszystko zależy jaka prędkość i jak "mocno" wciskamy pedał gazu. Przeważnie sprężarka wyłącza się na 1,2 biegu. Na 5 przy np 100km/h nie ma już tego efektu lub ja nie zauważyłem.
Odpowiedz
(2015-Wrz-01, 12:59)celius link napisał(a): BłaĹźej nic tutaj się nie wyklucza. Wszystko zaleĹźy jaka prędkość i jak "mocno" wciskamy pedał gazu. PrzewaĹźnie sprężarka wyłącza się na 1,2 biegu. Na 5 przy np 100km/h nie ma juĹź tego efektu lub ja nie zauwaĹźyłem.

42 może jest tak jak mówisz , teraz wszystko jasne. Chociaż na 3 i 4 biegu też można przycisnąć przy redukcji na niższy bieg.  wink
Odpowiedz
Tutaj chyba autorom tego pomysłu chodziło o żwawsze ruszanie w mieście niż o moc w trasie , że tak to ujmę smile
Odpowiedz
(2015-Wrz-01, 12:57)Mucha link napisał(a): [member=1357]racool[/member] a co z twoją wcześniejszą opinią ( w ktĂłrymś wcześniejszym wątku , nie pamiętam , ktĂłrym i gdzie) gdzie pisałeś Ĺźe sprężarka przy większych przyspieszeniach lub momentach obrotowych się odłącza aby zapewnić autu pełną moc i aby nie uległa uszkodzeniu  Bo tu jakby te odpowiedzi się wykluczają ?

Czasem działa to z dużym opóźnieniem, w niektórych autach, czytaj Opel Combo 1,3cdti przy ruszaniu wyłączy sprężarkę jak mocno depniesz w pedał gazu. Po 2007 roku w większości aut wpakowali sprężarki  o zmiennej wydajności i tu działa to super.
W niektórych starszych autach gdzie klima nie jest spięta z komputerem i jest sprężarka on/off działa to w sposób bardzo prosty tzn gdy dasz ostro gazu rośnie ciśnienie w układzie na stronie tłocznej a spada na ssawnej i presostaty wyłączają sprężarkę - dlatego działa to z opóźnieniem.

Jakiś czas temu jechałem z kuzynem Mercedesem W211 i twierdził że u niego to przy wyprzedzaniu nie działa, przesiedliśmy się, wskoczyłem za kółko i zaczęło funkcjonować. heheh nie wciskał pedału gazu do końca, a wówczas komputer dostaje sygnał że potrzebujesz 100% mocy.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości