na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegĂłw manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 71 486 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 420 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia padła Ender77_PL 0 372 2018-Maj-03, 21:49
Ostatni post: Ender77_PL
Ocena wątku:
  • 57 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Przegub wewnętrzny / luz na wieloklinie skrzynia m32
Witam, jako Ĺźe nie ma takiego tematu to prosze was o pomoc
Mam problem z wieloklinem tam gdzie jest podpora
Jest to m32 z 1.9 dth
Ale do rzeczy, cała półoś była wymieniana 3 razy, 2 razy regenerowana a teraz mam używaną oryginalną i po 2 latach znowu jest luz na wieloklinie sad po prostu załamka  bo mam juz dość tego auta
Pytanie do was czy mozecie sprawdzic czy macie tez tam luz?  Wiem ze on będzie się powiększał i bedzie problem bynajmniej tak miałem z zregenerowanymi
Za kazdą odpowiedź dziękuję
Odpowiedz
Ja mam całkiem spory i na wieloklinie i na krzyżaku,słychać brzęczenie przy odpalaniu i są wibracje jak daje gazu pod obciążeniem.Też nosze się z zamiarem wymiany.pozdr. Ile płaciłeś za regenerację?
Odpowiedz
Hej, regeneracje robiłem w uk wiec nie wiem jak to ma się do cen w pl ale to było 70-80 f
Rozmawiałem z gosciem który regeneruje i powiedział ze dopuki nie ma wibracji to zebym się nie przejmował bo mogę jeszcze dużo km zrobic
Ale i tak kupie drugą używke bo regeneracja to widzę ze nie wytrzymuje długo
Odpowiedz
Ktos jeszcze zobaczy u siebie? To tylko minutka z położeniem sie pod kołem smile
Odpowiedz
Hej ja u siebie tez mam niewielki z tym ze tylko na tej dluzszej polosi. Wczesniej mialem toyoty. corolle, avensis i yaris w kazdej byl luz. Au ciebie to najprawdopodobniej gniazdo na wieloklina w skrzyni musi byc bardzo wybite. Ktos jej niezle dawal do pieca lub ciagal przyczepki.
Odpowiedz
Ale to nie w skrzyni tylko chodzi o wieloklin na podporze, tam przegub nachodzi klin i mam tam luz, czy wy tez maci luz?
Odpowiedz
Tak se myślę że jeśli luz na wieloklinie nie jest duży spróbować rozłączyć wyczyścić odtłuścić i złożyć na klej do złączy współosiowych.Ciekawe czy to wytrzyma przy tym obciążeniu?Jak myślicie?
Odpowiedz
Witam wymieniłem u siebie przegub wewnętrzny prawy,jednak luz na wieloklinie został.Zamówiłem więc nowy wałek założyłem i teraz luzu brak lecz to do końca nie zlikwidowało wibracji przy przy przyspieszaniu.Jako że przegub wewnętrzny lewy też wykazywał luz kupiłem go w tej samej firmie i tu zonk wymiary pasują frezy się zgadzają jednak nie wchodzi do skrzyni.Po zmierzeniu suwmiarką końcówka przegubu z frezami co wchodzi do skrzynii jest 0.3 mm grubsza od oryginalnego przegubu.Chciałem go delikatnie wbić gumowym młotkiem wszedł może 0.5cm i koniec,ledwo go wydarłem z powrotem zabezpieczenie nie było w ogóle założone.Jak myślicie niedoróbka czy może były 2 rodzaje półosi? Czy te 0.3mm to aż tak dużo?Producent to zeta-erre.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości