na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - różne rodzaje Kaliope 6 37 287 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 585 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  [TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DT , Z19DTL tEREk 29 47 457 2018-Maj-01, 08:53
Ostatni post: Ari17
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DTH, również Z19DTJ w astrach
Mam dobrą wiadomość dla użytkowników DTH.Użytkownicy DT piszą,ze aby wymienić termostat muszą demontować czy tylko popuszczać śruby od chłodnicy spalin i EGR-a.Jest to oczywiście do zrobienia ale czasochłonne.W DTH sprawa jest bardzo prosta.Tutaj jest chyba ukłon producenta do użytkowników DTH za psujące się nagminnie klapy wirowe,których oczywiście w DT nie ma.Na początku powinniśmy spuścić płyn z układu zaworkiem,który jest u dołu chłodnicy po prawej stronie.
Należy zdemontować aku i jego podstawę,która zamocowana jest do nadwozia (nadkola) 3 śrubami na klucz "13". Potrzebny będzie klucz nasadowy z przedłużką.
Po demontażu mamy swobodny dostęp do 2 śrub klucz "13"+przedłużka i 1 szt klucz "10" mocujących termostat do głowicy oraz przewodów gumowych szt 4 i jednej wtyczki elektrycznej.Odkręcamy je i mamy termostat zdemontowany.Na foto poniżej zaznaczyłem kolorem czerwonym śruby do odkręcenia.

[Obrazek: d6dd20e266fa0da7m.jpg]

Poniżej fota głowicy po demontażu termostatu.

[Obrazek: e89b57b6f2a518b7m.jpg]

Zamontowałem termostat WAHLER-a,który ma tą samą temperaturę otwarcia jak oryginał BEHR-a czyli 88*C.

[glow=red,2,300]Materiał dydaktyczny oraz zdjęcia, zgodnie z  Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i Ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, stanowią moją własność intelektualną. Wszelkie kopiowanie, udostępnianie bez mojej wiedzy stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania sądowego.[/glow]

Marki

korekta tytułu/kaliope
Odpowiedz
Film poniżej przedstawia temperaturę pracy silnika przy sprawnym termostacie.

Odpowiedz
Ceny zapropnowane przez autowanda.pl

Wahler - 153 zł
Vernet - 122 zł
Behr - 154 zł
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości