na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 708 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 831 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 292 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 0482 Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 3
Witam,

wyskoczył mi błąd:
0482    Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 3

Błąd pojawił się 3 razy, gdy silnik osiągnął temperaturę 108 stopni i włączył się wentylator.

Wentylator się włącza, bo widzę, że temperatura silnika spada do 105 stopni.

Błąd ten pojawił mi się też, gdy jechałem autostrada około 150 km/h. Błąd się wtedy pojawił, z ciekawości spojrzałem na temperaturę silnika i spadła ona wtedy z 99 stopni do 90 stopni (czyli sugeruje to że włączył się wentylator).

Czego szukać ? bezpieczniki ? przerwa w kablu ? czy jakiś błąd sterownika ?

Odpowiedz
Czy nie masz takiego objawu, że jak wyłączysz silnik to wentylator ZAWSZE jeszcze pracuje nawet gdy silnik jest zimny? 
Odpowiedz
Nie - nie ma takiego objawu. Byłem na wyjeżdzie w Austrii, gdy tylko mi się pojawił ten błąd to od razu jezdziłem z test mode, zeby pilnować temperatury silnika.

Ogólnie 3 razy silnik osiagnął temperaturę 108 stopni i wtedy włączył się wentylator i zarazem pojawił sie błąd.

Potem jak wracałem do domu autostrada to przy dużej prędkości włączył mi się check i raz zauwazyłem, że temperatura z 99 stopni spadła nagle do 90, potem wróciła do normy ...
Odpowiedz
U mnie (ale to inny silnik - A14NET) temperatura dochodziła do 108 i był ten objaw jak pisałem. Wymieniono przekaźnik wentylatora, zniknął objaw pracy wentylatora po zgaszeniu silnika, ale teraz silnik grzeje się TYLKO do 105 stopni.
Odpowiedz
Ok - tez chce zacząć od bezpieczników i przekaźników. Bezpieczniki są ok, ale który przekaźnik jest odpowiedzialny za wentylator ? W wykazie są zaznaczone tylko bezpieczniki ...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości