na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 495 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
  {A} Co to jest ? M4R10 17 936 2017-Gru-30, 10:37
Ostatni post: oki Darek
  Zafira A czy pomiędzy stacyjką a rozrusznikiem jest przekaĹşnik ? darrrrek 3 1 675 2015-Paż-17, 20:15
Ostatni post: Dziadek13
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Gniazdko 12V w bagażniku - kiedy jest prąd
Powitać.

Mam pytanie kiedy pojawia się prąd w gniazdku 12V w bagażniku ?? Czy po włączeniu stacyjki czy też np. po otwarciu samochodu z pilota.
Odpowiedz
... jak przyniesiesz sobie w czystym wiaderku 27
A tak na poważnie u mnie jest cały czas
Odpowiedz
(2015-Lip-13, 12:08)M4R10 link napisał(a): A tak na powaĹźnie u mnie jest cały czas

No właśnie u mnie chyba też. Gdzieś kiedyś czytałem, że prąd jest ok 30 min po wyłączeniu zapłonu. A ja zauważyłem, że jest od razu - teraz na wyjazd podłączyłem lodówkę i od razu zadziałała. Dla pewności gdy zastawiałem samochód na dłuższy czas wolałem ją wyłączyć aby nie rozładować aku.
Odpowiedz
Umnie zarówno w ZA było cały czas  jak i w ZB teraz też jest cały czas napięcie wiec rozładowanie aku jak najbardziej możliwe. Choć kiedyś w ZA w upał zostawiłem lodówkę na jakieś 3godz czy nawet więcej i nie rozładowało akumulatora.
Odpowiedz
To mówiąc delikatnie chore rozwiązanie sad. Łatwo sobie aku wykończyć.
Odpowiedz
Przemo ale to idzie łatwo rozwiązać, dokładasz jeden przekaźnik który po włączeniu zapłonu poda napięcie na gniazdo a po wyłączeniu zapłonu je wyłączy. Jest nawet na forum opis jak to zrobić. Ja na 3 gniazda jakie mam fabrycznie jedno tak przerobiłem i jest OK
Odpowiedz
Mietku masz rację. Ja rzadko korzystam z tego gniazdka i na razie muszę po prostu pamiętać aby wyłączyć lodówkę jak się gdzieś zatrzymuję na dłużej.

Ale muszę pomyśleć o takim rozwiązaniu jak będę m.in. ciągnął instalację pod gniazdko na tylne fotele. Masz może link do tego postu ??
Odpowiedz
Temat w zasadzie dotyczy ZB ale można z powodzeniem go zastosować w innych modelach

http://klubzafira.pl/forum/elektryka-i-e...ika%27/15/
Odpowiedz
Dzięki Mietku.
Odpowiedz
Dziwne, u mnie  w ZA tylnie gniazdo działa tylko 30min po wyłączeniu zapłonu lub do zamkniecia centralnego zamka.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości