na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Problemy z klimatyzacją tomi996 29 11 272 2015-Maj-30, 07:54
Ostatni post: luken66
  {A} Problem z wentylatorem zenzon 0 927 2014-Lis-06, 19:38
Ostatni post: zenzon
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problemy z Wentylatorem
Witam. Jestem tu nowy więc prosił bym o wyrozumiałość smile Mam problem z wentylatorem chłodnicy. A dokładniej przestał mi działać wentylator i po dłuższej jeździe silnik zaczyna mi się grzać powyżej 90 stopni, ale to przecież normalne. Pomyślał bym że wentylator padł czy coś, ale tu pojawia się mała zagwostka. Gdyż wentylator jest sprawny bo po wyciągnięciu tego dużego bezpiecznika wentylatora, wentylator zaczyna pracować ale samochód zaczyna gasnąć. Bardzo dziwna sprawa. Do Komputera nie podłączałem bo jestem obecnie za granicą a dokładniej w Niemczech więc nawet nie mam jak. Czy spotkał się ktoś z takim problemem  ? Wybaczcie że piszę tak chaotycznie ale nie jestem mechanikiem i niezbyt znam się na samochodach.  Jakieś rady lub porady ?
Odpowiedz
Uszkodzenie wiatraka dmuchającego może objawiać się ciężkim jego poruszaniem (w skrajnym przypadku
prawie się nie będzie kręcił) lub „świergotaniem” podczas pracy. Wykryć usterkę jest bardzo ciężko dlatego
można posłużyć się interfejsem diagnostycznym oraz programem Tech2.
W celu zbadania wiatraka należy połączyć się z modułem układu chłodzenia -> Pomiary Testowe oraz
załączyć test wiatraków. W przypadku sprawnych dmuchaw obie (Dmuchająca - na klimatyzacji i Ssąca - na
chłodnicy wody) powinny kręcić się bardzo cicho na 1 biegu. W momencie gdy zauważymy, że wiatrak dmuchający
powoli się obraca, a wiatrak ssący działa na pełnych obrotach oznacza to, że sterownik wykrył usterkę oraz załączył
drugi wiatrak w tryb awaryjny.
Ponad to możemy uzyskać kilka błędów:
04 : Czujnik ciśnienia systemu klimatyzacji, brak sygnału (przewód sygnalizacyjny)
21 : Dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
23 : Dmuchający motor dmuchawy, przerwany obieg prądowy
I teraz czy masz klime bo o tym nie piszesz ?.
Tu też możesz sprawdzić szczególnie wtyki oczyścić z brudu i pooglądać kabelki.
[Obrazek: 7jNVzD0.jpg]
SprawdĹş czy opĂłr wiatraka sprawny.
[Obrazek: AOLMVo1.jpg]
Pobierz to i pooglądaj
http://www4.zippyshare.com/v/30RN23cv/file.html
Odpowiedz
Tak posiadam klimatyzację ale jest nienabita więc nie używam. Co do programu diagnostycznego no niestety nie mam gdzie podłączyć bo jak pisałem jestem za granicą.
Odpowiedz
Tak na szybko to możesz odpiąć czujnik temperatury silnika i sprawdzić czy wentylatory się uruchomią w trybie awaryjnym, powinny zacząć pracować nie zależnie od temperatury silnika nawet na zimnym.
Sterownik silnika nie znając jaka jest temperatura zapobiegawczo włączy wentylatory aby nie przegrzać silnika tak lepiej niz go ugotowac.
Odpowiedz
Witam,

Posiadam Zafirę 1.8 z 2002r. Mam problem z wentylatorem klimatyzacji - nie załącza się, dokładnie nie jest podawane napięcie na ten wentylator, bo sam wentylator jest sprawny. Błąd układu chłodzenia pojawia się jedynie w momencie kiedy próbują startować wentylatory. Przypuszczam, że to kwestia bezpiecznika, natomiast bezpieczniki 39 i 40 są sprawne.
Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Sugestia, podłączyć pod diagnostykę i sprawdzić co się dzieje.
Tak w ciemno to trochę jest do sprawdzania i nie koniecznie może się udać bo wystarczy że nie będzie przejścia na jakimś obwodzie.
Proponuję sprawdzić na początek złącze elektryczne na module sterownika wentylatorów, lubi tam korozja buszować i szukać napięcia.
Jak nie masz diagnostyki to żeby nie robić na gorącym silniku i nie czekać aż się zagrzeje to wypnij sobie wtyczkę z czujnika temperatury, sterownik nie wiedząc jaka jest temperatura wejdzie w tryb awaryjny i załączy wentylator na stałe.
Odpowiedz
Witam
U mnie występuje problem tego typu, że wentylator włącza się tylko na trzecim biegu przy temperaturze ok. 92 stopnie. Na pierwszym i drugim biegu nie chodzi, klimatronik działa poprawnie.
Jakaś pomoc w tym temacie, będę wdzięczny.
Odpowiedz
(2015-Lis-01, 15:04)misieq_r link napisał(a): wentylator włącza się tylko na trzecim biegu przy temperaturze ok. 92 stopnie
Tu masz wszystko o wentylach na pierwszy ogień weź tytuł sprawdź wentylator.
http://www35.zippyshare.com/v/EQVSqIwi/file.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości