na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 263 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynie biegĂłw F17 monterro 2 496 2018-Cze-14, 10:33
Ostatni post: bodek10
  {A} Linki zmiany biegĂłw Szuwarek 4 1 367 2017-Sty-29, 18:27
Ostatni post: Szuwarek
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} A 2.2 DTI - Skrzynia BiegĂłw
Witam

czy dużo roboty jest żeby wyjąć skrzynie biegów w Zafirze 2,2 DTI  ??
Odpowiedz
Trudne pytanie czy dużo roboty kwestia od warunków sprzętu i narzędzi oraz umiejętności, z reguły pół dnia i wyjęta.

Można na dwa sposoby albo wyciągasz wszystko razem czyli silnik ze skrzynią opuszczając całe sanki (ja tak robię w przypadku OPC 2.0  bo mi zawsze brakuje miejsca aby skrzynię zdjąć z wałka)
Wieszam silnik na żurawiu, odkręcam sanki z wydechem odpinam całą elektrykę oraz wodę i całe nadwozie podnoszę do góry a cały zespół napędowy zostaje na ziemi.
Prawda Ĺźe proste.
Albo odkręcasz skrzynię od silnika i wyciągasz samą skrzynię przez lewe koło przy czym i tak trzeba poluzować sanki aby się zmieściła dołem, zaleta nie trzeba rozpinać całej elektryki od silnika np w przypadku 1.8
Kwestia czy masz jak przesunąć skrzynię ok 12cm w bok.
Odpowiedz
Albo jak nie ma się dostępu do kanału ani podnośnika - można wszystko wyciągnąć górą ale trzeba wszystko rozbierać i wyciągnąć pierw silnik potem skrzynię. No i trzeba mieć dobrą wyciągarkę żeby wydłubać te 220 kg bez ryzyka.
Ja nie miałem wyjścia i musiałem wydłubać silnik (a skrzynię przy okazji) górą ale jest to najbardziej pracochłonna metoda - dwa dni roboty.

A tak przy okazji - co się stało ze skrzynią oraz jakie były ewentualnie objawy jej umierania ?
Odpowiedz
skrzynia hula tylko leci olej na spojeniu silnika ze skrzynią,dodam ze silnik kupowałem i zimering był wymieniony i nie wiem czy wadliwy czy źle założony przez mechanika , fak że jest to parę kropli dziennie ale kapie a co do skrzyni to leci mi olej z wybieraka skrzyni biegów i tak to się przedstawia
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości