na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 9 949 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 289 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 611 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanko dot. zbiornika LPG - Zafira B 2.0t
Witam forumowiczĂłw,

Wstępnie umówiłem się z instalatorem na montaż instalacji LPG do mojej Zafiry, jednakże mechanik powiedział, że z uwagi na duży ostatni tłumik w tych wersjach maksymalnie pod podłogę wchodzi zbiornik 32l i poleca wymianę tłumika na mniejszy. Chciałbym się od Was dowiedzieć czy to prawda i czy jest jakiś problem z przerobieniem tłumika (montażu z innej wersji np 1.8 lub 2.2).

W internecie niema wielu informacji na ten temat.

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam,
Mariusz
Odpowiedz
Ja bym tłumika nie wymieniał na mniejszy, nie po daremnie przy 2.0T jest większy żeby auto dobrze oddychało. Co do pojemności Racool się wypowie jaka mu weszła butla bo ma 2.0T.
Odpowiedz
Bardzo jestem ciekaw jaki zbiornik kolega Racool ma zamontowany.  smile
Odpowiedz
I jak zamontowałeś taki jak ja mamHuh???
Odpowiedz
Witaj,

Zamontował mi 46l 185/220, trochę dłużej czekałam bo usiał go zamówić, ale było warto. Ten co proponował gazownik tzn. 32 l to nieporozumienie.

Dzięki za rade. Pozdrawiam
Odpowiedz
Mój też szedł na zamówienie, i trzeba było pokombinować z mocowaniami żeby butla weszła, .....ale dla chcącego nic trudnego...

Cieszę się że mogłem pomóc smile
Odpowiedz
kolega zamontował 55 l wchodzi 47l
Odpowiedz
Tlumik mam wymieniony jeszcze przez Niemca (tak: pod kocem trzymal smile ) na gabarytowo mniejszy ale niezatykajacy, i mam butle do ktorej wchodzi 52 litry gazu. Jak bede pamietal to uzupelnie jaka dokladnie butla.
Odpowiedz
Dlatego też  myślę  nad wymianą ostatniego tłumika na przelotowy i wymianie butli na większą. Podaj przynajmniej producenta i wysokość butli.
Odpowiedz
Nie moge znalezc kwita na butle, ale jeszcze sie nie poddalem
Dam tez od razu info jaki mam tlumik i fote zapewne
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości