na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 10 144 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 633 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 741 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanko dot. zbiornika LPG - Zafira B 2.0t
Jako ze nie moge edytowac to post pod postem

Dzis zatankowalem. Weszlo 51.8 litra, zawor jak zwykle nie odbil. Przejechalem 320km do wyczerpania wiec spalanie 16.3 l/100km. Znaczy BC prawde pokazuje bo przeciez w miedzyczasie zuzylem nieco benzyny na rozgrzewanie.
Pod auto nie wchodzilem bo mokro i ciemno.
Odpowiedz
No 16 litrów gazu to jest normalny wynik. Ale luknij sobie na stronę stako Twój zbiornik ma 52 litry pojemności wodnej i gazu powinno wejść nie więcej niż 80% .
Podjedź do gazownika niech sprawdzi zawór, bo nie działa prawidłowo.
Odpowiedz
Ano nie dziala curve Od nowosci zreszta.
Ale podoba mi sie ilosc gazu w zbiorniku.

A co do spalania: pali wiecej. Mam tak blisko do roboty ze 1/3 drogi pokonuje na benzynie. Gazu wychodzi nieco ponad 16 ale do tego dokladam ze 3 litry benzyny na kazde 100km.
Odpowiedz
Tlumik obejzany z kazdej strony. Brak jakiejkolwiek tabliczki czy innych napisow ktore by go jednoznacznie identyfikowaly.
Odpowiedz
Heh czyli taki tajemniczy !!
Odpowiedz
(2015-Lis-25, 22:51)ziz napisał(a): Ano nie dziala curve Od nowosci zreszta.
Ale podoba mi sie ilosc gazu w zbiorniku.

A co do spalania: pali wiecej. Mam tak blisko do roboty ze 1/3 drogi pokonuje na benzynie. Gazu wychodzi nieco ponad 16 ale do tego dokladam ze 3 litry benzyny na kazde 100km.

Jeśli zostawisz zatankowaną butlę bez poduszki (20%), to podczas wzrostu ciśnienia (np. zwiększy się temperatura zewnętrzna), to gaz wyleci ci przez zawór bezpieczeństwa - stracisz paliwa i spowodujesz zagrożenie, bo jeśli np. parkujesz w garażu podziemnym..... przemyśl sam. Jak po zatankowaniu przejedziesz od razu 50km, to poduszkę sam wytworzysz, ale pozostawiania auta z pełnym zbiornikiem bez poduszki, to proszenie się o klopoty.
Odpowiedz
Mam techniczne wyksztalcenie, wiem jak to dziala ;-)
Odpowiedz
Ja też i wiem że wzrost ciśnienia jest proporcjonalny do wzrostu temperatury. Czyli parkując w garażu podziemnym itp będzie latem chłodniej niż na zewnątrz, czyli ciśnienie w butli spadnie. Nie mniej zagrożenie jest ponieważ jak zatankujemy gaz na stacji ze zbiornika podziemnego, wówczas gaz w butli ogrzeje się i ciśnienie wzrośnie, a w słońcu zostawiając auto z pełnym zbiornikiem bez 20% pustki, prosimy się o kłopoty.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości