na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 347 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
  {B} Swąd spalenizny z nawiewu. remington 5 1 673 2017-Sty-24, 14:25
Ostatni post: michal82
  {B} Pykanie przy zmianie kierunku nawiewu tOmki 8 2 344 2016-Mar-13, 15:55
Ostatni post: tOmki
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} SmrĂłd z nawiewu
Witam,

Mam dziwny problem, po włączeniu nawiewu czy to normalnie czy z klimą wydobywa sie nieprzyjemny smród ciężko określić co swoim zapachem przypomina curve stęchlizna,mocz....

Dodam ze filtr kabinowy i powietrza nowiutki, klima po przeglądzie nabita i odgrzybiona. Potem napryskałem w nawiewy jakąś piankę co niby oczyszcza wyloty powietrza ale dało to efekt na 2 dni.

Czy ktoś miał taki przypadek może? jakieś pomysły?

pozdrawiam

auto Opel Zafira B 1.8 benz 2005r
Odpowiedz
Witam,  u mnie podobny problem,  klima po dezynfekcji i wymianie filtra,  a po włączeniu klimy przez kilkanaście sekund wydobywa się nieprzyjemny zapach ale później jest już ok,  to samo dzieje się po wyłączeniu klimy,  nieprzyjemny zapach przez kilka sekund i jest dobrze. I też się zastanawiam co może być tego przyczyną?
Odpowiedz
dokładnie tak samo ja mam właśnie chwile czasu i jest okej ale nie mam pojecia co to, juz sprawdzilem ile mogłem sam ,poodkrecałem filtry ,rury zdjełem podszybie ,i nic nie znalazłem...
Odpowiedz
Miałem podobnie kiedyś i to było po odgrzybianiu i o ile pamiętam to po środku K2 ( taka czarna puszka) też właśnie był kiepski zapach przez pierwszych parę dni potem ustało i już teraz nie stosuję tego środka. U was też może to być podobnie po stosowaniu takiego lub podobnego środka do odgrzybiania (gdzieś kiedyś czytałem, że to wnika te rurki nawiewu i dlatego tak potem długo jest kiepski zapach) ale czy to na pewno to samo u was to trudno powiedzieć.
Odpowiedz
Auto mam od dwóch lat,  za pierwszym razem dezynfekowalem klime w Aso Peugeota,  bo tam pracuje mój sąsiad i jak odebrałem auto to wszystko było ok. Dopóki nie wyłączyłem klimy ale jakoś tego nie mówiłem mu że tak się dzieje z tym zapachem,  bo pierwsze nie chciałem dawać mu do zrozumienia że coś spartolił a po drugie myślałem że po jakimś czasie zapach ustąpi. I tak zleciał rok i w tym roku dezynfekcje robiłem  w Aso Opla i smród przez kilka pierwszych sekund występuje. Teraz się zastanawiam czy oni robią coś nie tak? To całe ozonowanie ultradzwiekami nie przynosi rezultatu,  kolega racool polecił mi piankę Wurth i pryskać bezpośrednio na parownik bo to podobno on może być tego przyczyną ale jakoś lato zleciało a ja nawet nie zaopatrzylem się w piankę,  więc jeżdżę z tym dalej. Ale chyba kupię i wypróbuję tego Wurtha.
Odpowiedz
smród pewnie idzie z parownika i Racool dobrze mówi, żeby spryskać go dokładnie. Odkręć, wyjmij filtr, lustereczko, latareczka i na przód. Ja stosuje

spray pianokowy belgijskiej formy CRC Airco Cleaner. W lusterku zobaczysz czy cały jest spryskany. Można też wsunać łapę (jeśli się ma w miarę wąską) i potem jeszcze piankę rozprowadzić palcami.

https://www.google.pl/search?q=CRC+Airco...80&bih=935

potem jeszcze wsunać wężyk we wszystkie kanały. Następnie, czekamy jakieś 10- 15 minut, odpalamy rozgrzaną furę i nawiew na  maxa (BEZ KLIMY!!!!) z full tepmeraturą. Dekiel zamknąć na czas tej operacji żeby piankę nie wyrzuciło do auta.
Odpowiedz
Mam też nieprzyjemny zapach przy odpaleniu klimy i po jej wyłączeniu sad Miałem wyczyszczony i odgrzybiony parownik na chwile spokój, miesiąc temu ozonowanie i jakaś tam pianka do nawiewów, też kilka dni spokój. Obstawiam że może za parownikiem od strony odprowadzenia skroplin jest jakiś nalot lub syf który wali a nie ma jak go wyczyścić. Polecam jeszcze wjechać na kanał i sprawdzić odpływ czy jest drożny w 100 % zabrać  kompresor i dokładnie przedmuchać też tak uczynię jak będę miał dostęp do kanału... smile
Odpowiedz
Panowie a gdzie znaleźć ten parownik i ten odpływ skroplin?
Odpowiedz
Parownik to chłodnica która jest pod deską rozdzielczą, możesz ją dojrzeć demontując schowek i filtr przeciwpyłkowy/kabinowy.

Odpowiedz
Okej ,dzięki zaglądnę tam w wolnym czasie
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości