na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ułamany plastik od maski karolo2313 2 1 191 2014-Lut-26, 22:25
Ostatni post: oki Darek
  [TUT ZA] Tylna wycieraczka - poprawa docisku tylnej wycieraczki. sQcha 8 15 263 2013-Sty-06, 13:08
Ostatni post: karol
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzydki plastik wokół zegarów w Zafirze A - pomysł na poprawę
Witajcie,

W naszych ZA plastik wokół zegarów pokryty jest dziwną jakby warstwą gumy, która po latach zaczyna się łuszczyć byle dotknięciem paznokcia.
Sprawdzałem, że to dziwne pokrycie plastiku bardzo ładnie rozpuszcza Aceton. Kiedy już zmyłem acetonem na kawałku do testu, wziąłem pastę polerską i bez większego starania prze polerowałem. Efekt na zdjęciu:

[Obrazek: 20150923_073030.jpg]
[Obrazek: 20150923_073021.jpg]

Jak będzie trochę wolnego to demontuję cały plastik i polerka.
Efekt jest lepszy w rzeczywistości na foto wyszła słaba jakość.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Czekam na efekt końcowy i fotki oczywiście. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N8000

Odpowiedz
mi ta pseudoguma zaczęła schodzić z kratek wentylatorów jak wyjąłem do umycia i wygląda fatalnie jak trochę jest trochę jej nie ma

też miałem pomysł oczyścić do gładkiego plastiku ... ja muszę pomyśleć jak rysy posuwać z paneli wnętrza
Odpowiedz
Ja u siebie po zdarciu tej gumy pomalowałem tą ramkę podkładem ze względu właśnie na rysy i przetarłem papierem ściernym na mokro.
Następnie pomalowałem na czarno lakierem Dinitrol Satin 8520 fajną strukturę robi i efekt jest zaje.......
Kratki od nawiewów mozna zdemontować do malowania jak ktoś ma w dobrym stanie i te kółka białe oznaczające 0 też się demontują są na wcisk.
Przy odrobinie chęci można to super zrobić, fakt jest to czasochłonne inna kwestia że ja dodatkowo naprawiałem dwa pęknięcia ramki w koło nawiewu.
Na zdjęciach jest cała kompletna ramka, dopiero przy podejściu do malowania jak zaczełem zaklejać to i owo wpadłem na pomysł rozebrania całości.
A i pomalowałem całość tzn razem z tym panelem regulacji nawiewu i temp. oraz popielniczkę z zapalniczką co by tworzyło jednolity efekt.
[Obrazek: ffa3eab836544cf2.jpg]

[Obrazek: f9257d842ed08d75.jpg]

[Obrazek: 92b27e9c5ebf753f.jpg]

[Obrazek: 265561d0e6336f7c.jpg]

[Obrazek: a08716f4fb07d329.jpg]

[Obrazek: bd1cfde3ab01c2c9.jpg]

[Obrazek: f4fd2a5777d82c63.jpg]
Odpowiedz
U mnie tez to strasznie wyglada i zastanawialem sie co z tym mozna zrobic... dzieki za rady wink
Odpowiedz
Użyłem APC od ADBL z roztworem 1:20. Do tego mikrofibra i gąbka kuchenna. Potem Poorboys Natural Look i jest cacy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości