na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Termostat Kryspin Szrama 9 1 058 2017-Sty-05, 23:05
Ostatni post: Kryspin Szrama
  {A} Termostat ? Problem po wymianie rafaljereczek 3 917 2016-Gru-17, 08:56
Ostatni post: celius
  {A} Termostat - naprawa w Warszawie? toko 14 2 005 2015-Paż-13, 19:02
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Termostat - usterki, diagnoza, sposoby naprawy, regeneracji itp.
Objawy tzn. było tak, że nie zależnie czy ogrzewanie wł. czy nie raz była utrzymywana temp. w okolicach 80C a raz ledwo pow. 40C . ale tak naprawdę nie zwracałem uwagi (mam automat. klime i nie zwracałem uwagi czy akurat grzało czy chłodziło)
Ale u Ciebie to oprócz termostatu co najbardziej prawdopodobne  to ... może masz zapchaną nagrzewnice ? jednak zaczynać należy od termostatu.
Odpowiedz
termostat, nagrzewnica ( w tej kolejności)lub taki dziwny przypadek -przewody płynu chłodniczego do LPG (źle założone), kiedyś tak miałem w aucie. Nie załączał się duży obieg bo płyn sobie wybierał "łatwiejszą" drogę...dziwne to było - walczyłem, kombinowałem i przy okazji serwisu LPG fachman mnie uświadomił i poprawił...ale to nie była zośka...ale może.....
Odpowiedz
Witam.

Jakiej firmy termostat polecacie ??

U mnie chyba nadaje się do wymiany. Niby silnik się nagrzewa ale max lekko powyżej 80 stopni tylko jak jest obciążony. Jak tylko stanę np. na światłach wskazówka idzie w dół, nie na sam dół ale tak na 1/4 skali. Podejrzewam, że są wżery i myślę o wymianie razem z obudową.
Odpowiedz
Wg mnie najlepiej oryginał wahler.

Wysyłane z mojego Grand X IN za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
Nie ma reguły każdy dobry temat rzeka kup pierwszy lepszy dotrzyj do obudowy bo może są wżery i będzie git.Nie kupuj tego jajowatego jego nie idzie dopasować do obudowy i od razu przepuszcza kup ten płaski dotrzyj sprawdź szczelność zamontuj i będzie ok.
http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,1018.0.html
Odpowiedz
Dziadek13, dzięki za link. Właśnie pamiętałem , że kiedyś opisywałeś ten sposób, ale myślałem że jest to na starym forum.

Jutro pogadam z moim mechanikiem i pewnie jak się pozbieram to zrobię tak jak podałeś. Zastanawiam się czy nie zostawić starego tylko dotrzeć i włożyć stary bo wygląda , że chodzi dobrze tylko przepuszcza na wżerach.
Odpowiedz
Ja kupiłem polski zamiennik (niestety nie pamiętam producenta). Tzn kupiłem tylko wkład. Zero problemów z wymianą. No i w autku cieplutko aż miło. Koszt ok 30 zł.

Ps. Powyższy producent zaleca wymianę termostatu co 50 tyś km............... Ciekawę czy wszyscy producenci?
Odpowiedz
Ja też kupiłem sam wkład termostatu  STAHLTER polskiego producenta TERMOT. Posługując się ich stroną internetową dobrałem odpowiedni do mojego silnika, a zakupu dokonałem na Allegro. Wymianę dokonałem samodzielnie - efekt taki jak oczekiwałem  32 - temp silnika na jednakowym poziomie  17 . Koszt to około 40 pln.
Zaglądnij na stronę: http://www.termot.com.pl/
Odpowiedz
Ja dzisiaj u siebie tez zmienialem bo mimo ze nie bylo zimno to jak zjezdzalem z gory to po chwili leciala mi temp.do ok 60 stopni.Zalozylem tez Stahltera (wklad) i jest git .Wskazowka stoi jak Batorego Komin... 12 12 U mnie  jeszcze byl Made in Germany przy 195kkm.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości