na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działa dmuchawa- nawiew na szyby lbk 1 1 063 2016-Lis-07, 16:20
Ostatni post: lbk
  {A} Moc dmuchawy nawiewu w Zafira A 1.8 darrrrek 0 1 164 2014-Maj-20, 09:11
Ostatni post: darrrrek
  {A} Ilość oleju w układzie klimatyzacji Zafira A 2001r. 1.8 Z18XE darrrrek 4 2 345 2014-Maj-20, 07:04
Ostatni post: darrrrek
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Zafira A i słaby nawiew na szybe
Witajcie,

Męczy mnie problem słabego nawiewu na szybę. Kiedy ustawię nawiew tylko na przednią szybę to muszę dodatkowo pozamykać wszystkie kratki żeby na szybę coś poleciało powietrza...Sprawdzałem cięgna, wszystko jest OK. Mimo wszystko na szybę wieje słabo a jak mam nawiewy otwarte to już prawie w ogóle...

Czy to norma w ZA ??
Odpowiedz
Mam podobnie, trochę to irytujące jest. Dodatkowo u mnie nic się nie zmienia jak ustawie szyba-nogi a przod-nogi. Ponadto nawet jak nie mam nóg włączonych to i tak powietrze lekko tam leci.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
ciekawe czy to błąd projektowy czy po latach coś się popsuło. U mnie jak mam wyłączony obieg na nogi to na nogi nie wieje w ogóle. Rozkręciłem deske rozdzielczą żeby sie dostać do tych klapek ale wydaje mi sie ze bardzo ciezko do nich dotrzec...
Odpowiedz
http://klubzafira.pl/forum/klimatyzacja-...-nadmuchu/
Daje rade.
A nie wypieła się linka bo manualne są na linki.
[Obrazek: EQSVodo.jpg]
A działa wam ten silniczek.
http://www.samnaprawiam.com/poradniki-73...tra-g.html

Działanie silniczka od tej klapy słychac, nie działa ona tylko na pozycjach ustawionych na nawiew na szyby.
Odpowiedz
wszystko działa, serwomechanizm od obiegu otwartego/zamkniętego, on tu nie ma nic do problemu nawiewu na szybę. Linki od pokręteł są OK, zdejmowałem linki przy klapkach nawiewu i ruszałem sam, co nie zmienia nic. Chyba pozostaje zamykać przednie kratki nawiewów, żeby wiało tylko na szybę.

Mi nie chodzi o siłę nadmuchu, bo wieje naprawdę mocno. Problem w tym że ustawiając na szybę wieje na wszystkie kratki a nie tylko na szybę. Pierwszy raz sie spotykam z czymś takim.
Odpowiedz
Podejrzewam, ze tak jest i tyle... o coś jest opcja zamykania nawiewow: D a klapy widoczne tylko się przymykaja: P

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
To może wymiana filtra kabinowego? Miałem kiedyś podobnie, wymiana na nowy pomogła.
Odpowiedz
Mam tak samo, z tym, Ĺźe ja nie mam klimy i tutaj nie ma (?) filtra kabinowego.
Po zamknięciu wszystkich kratek, powietrze i tak idzie na szyby boczne
Odpowiedz
(2015-Lis-29, 16:30)DanJ93 link napisał(a):z tym, Ĺźe ja nie mam klimy i tutaj nie ma (?) filtra kabinowego.
Jest bo musi być inaczej liście byś miał na nagrzewnicy.

(2015-Lis-29, 16:30)DanJ93 link napisał(a):powietrze i tak idzie na szyby boczne
Bo tam nie ma klapek zamykających.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości