na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Instalacja tempomatu - Z18XE 125km - brak kabli greg801 1 126 2018-Lis-06, 18:28
Ostatni post: oki Darek
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 218 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
  {A} Brak połączenia z komputerem lukasz_lca91 14 1 659 2017-Sty-29, 14:06
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak oświetlenia wewnątrz
Witam, od niedawna jestem posiadaczem Zafiry.  Od samego początku jak kupiłem nie było oświetlenia wewnątrz kabiny - z przodu jak włożę żarówkę to pali się cały czas i nie gaśnie, natomiast z tyłu jak są ustawione na zapalanie przy otwartych drzwiach to się nie palą, natomiast przy przełączeniu na ciągłe świecenie palą się normalnie. Włączanie przełącznikiem od świateł nic nie daje. Pomoże ktoś w rozwiązaniu zagadki.
Odpowiedz
Pytanie czy masz oświetlenie bagażnika z tyłu i czy masz oświetlenie schowka?
Odpowiedz
Bagażnika jest (oczywiście przy otwartej klapie) a schowka też się pali cały czas nawet jak zamknięty (wymieniałem filtr kabinowy i sprawdzałem)
Odpowiedz
Dziwne jest to że przednia lampka zachowuje się inaczej niż tylnie.
Zasilanie dochodzi bo wszystkie się swiecą, lampka bagażnika ma swój wylącznik na klapie steruje masą.
Lampka przód i tył sterowana jest z multimetru na obwodzie czasowym, ale to przednia i tylnia zachowywały by się tak samo bo oryginalnie i fizycznie to jeden obwód.
A czy posiadasz autoalarm, moze krańcówka klapy robi zwarcie i przez to świeci się przód przez cały czas lub ktoś coś źle podłączył?
Nie wiem na ile jesteś dorbry w elektryce i czy potrafisz obsłużyć multimetr bo bym mógł na odległość poprowadzić co masz sprawdzić.
Ogólnie to na pin nr 14 multimetru dochodzą wszystkie drzwi  (cienki szary pojawia się masa po otwarciu drzwi)  i z multimetru pin 33 (też cienki szary) wychodzi sterowanie masą na żarówki.
Te dwa punkty należy sprawdzić na początek.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, alarmu nie ma. Pourywane są przewody przy tylnych prawych drzwiach (może to one zrobiły jakieś zwarcie). Dopiero przy niedzieli będę mógł zerknąć bo w piątek "coco jumbo" więc sobota będzie zmarnowana. Posprawdzam tak jak napisałeś i porobie może fotki tego multimetru.
Odpowiedz
Pourywane przewody w drzwiach nie mają akurat nic wspólnego z oświetleniem więc nie tu jest problem.
Odpowiedz
(2015-Paż-23, 19:51)oki Darek napisał(a): Pourywane przewody w drzwiach nie mają akurat nic wspólnego z oświetleniem więc nie tu jest problem.

witam. Mam nadzieje, ze zlapie kogos z pomoca wink
Moj problem z oswietleniem wnetrza jest taki, ze odkad kupilem autko, to oswietlenie było tylko z przodu, otwieralem z kluczyka- zapalalo sie, zamykalem- sciemnialo sie czy jak wlozylem kluczyk to tez sie sciemnialo i gasilo, ale problem jest w oswietleniu pasazerow z tyłu i bagaznika. Dzis kiedy szukałem glosnika parktronica, zauwazylem nie podpieta wtyczke, po tasmach doszedlem ze to oswietlenie i bagaznika i srodkowe, z tym ze nie do konca wszystko jest dobrze po podlaczeniu. mianowicie pierwsza rzecz jest taka ze ta cieniutka tasiemka od podswietlania bagaznika jest kompletnie zjarana, stopiona, widac ze dwie sciezki ze soba stopione. Czyli nie wiem jak to zrobie ale mam nadzieje ze cos poradzicie. Druga rzecz jest taka, ze srodkowe podswietlenie dziala ale tylko wtedy kiedy wlacze je sam. Srodkowy wlaczik swiatla nie reaguje wogole, prawy zapala i gasi, lewy tez. jak otwieram drzwi to tez nic nie reaguje, a mysle ze powinno. Ciekawe jest, ze srodek i tył, maja te cienkie tasmy do oswietlenia, a z przodu sa normalne kable.. Prosze o porade smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości