na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fabryczny zbiornik LPG w ZC 1.4T WROCEK 6 1 100 2017-Cze-29, 16:54
Ostatni post: firek
  {LPG} LPG do ZC 1.8 140KM, A18XEL oraz A18XER mikulin2 4 2 406 2015-Sty-08, 09:37
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 45 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZC] 1,4 czy 1,6 - która lepsza pi LPG
Witam mam zamiar kupić zafirę c 1,4 turbo i założyć LPG. Czy ktoś już zakładał do tego autka jakaś instalacje? Ciekawi mnie montaż butli gazowej, no i oczywiście spalanie zefirki. dzięki pozdrawiam
Odpowiedz
Kolego tu masz temat, po co od razu zakładać nowy, proszę używać szukajki.

http://klubzafira.pl/forum/lpgcng/(zc)-1-4-czy-1-6-ktora-lepsza-pi-lpg/msg89021/#msg89021
Odpowiedz
(2015-Paż-22, 08:29)lukasz8736 napisał(a): Witam mam zamiar kupić zafirę c 1,4 turbo i założyć LPG. Czy ktoś już zakładał do tego autka jakaś instalacje? Ciekawi mnie montaż butli gazowej, no i oczywiście spalanie zefirki. dzięki pozdrawiam

Mam 1.4 T, 140KM, a14NET. Gaz BRC (w tej chwili nie powiem dokładnie jaka instalka bo jestem poza domem). Póki co auto sprawuje się nieźle, ale co można powiedzieć po około 2 tyś km przejechanych na LPG.
Generalnie w mieście mam wrażenie: 10l LPG / 100 km
Trasa, średnio 100-120 km/h - 8,5-9 l/100 km

Nie czuć utraty mocy, auto na jałowym pracuje ładnie, równomiernie. Temp. przełączenia PB-->LPG ustawioną mam (patrząc na zegar temp. cieczy chłodzącej) coś powyżej 50 stopni...
Butla pod autem w miejscu koła zapasowego. Pojemność 80% napełnienia 32l LPG. Wlew w miejscu fabrycznego, z przejściówką.
Koło zapasowe w ubranku jeździ w bagażniku smile

Tyle na gorąco... za rok pewnie powiem więcej ;wink
Odpowiedz
Pozwolę sobie doprecyzować odpowiedz na temat montażu LPG do silników 1.4T i 1.6T.
Odnośnie silników 1.4T jest to jak najbardziej możliwe i opłacalne, czego niestety nie można powiedzieć o silnikach 1.6T (nowe silniki SIDI 170 i 200KM)- montaż LPG w tych dwóch wariantach mocowych jak narazie nie jest możliwy -brak opracowanej instalacji (programu) dla tych jednostek.
Odnośnie aut zasilanych CNG z silnikami 1.6T są to silniki starszej konstrukcji z pośrednim wtryskiem paliwa-pochodna silników Z16XER.Pozdro
Odpowiedz
Pozwolę sobie nie zgodzić z powyższą wypowiedzią ponieważ miałem dwa zagazowane auta (me zlecenie dołożenia LPG)
Proponuję zadzwonić do firmy GLEŃSK z Pszczyny nie takie silniki gazowali sam nawet widziałem auta na Niemieckich blachach oraz jedno nawet z wysp
Odpowiedz
Kolego Pszczyna: kolega firek ma absolutną rację i wie co pisze. Z silników 1,6 można zagazować LPG tylko wersję wolnossącą (1.6 XER 115 KM) i to z zaleceniem lubryfikacji. Można - to znaczy podejmie się tego np. Gleńsk lub inna firma instalująca LPG, ale na pewno nie sieć dealerów Opla, im tego robić GM nie pozwoli (utrata gwarancji) głównie ze względu na brak utwardzenia gniazd zaworów. Silnika turbodoładowanego (1.6 SHL 170 KM lub 1.6 SHT 200 KM) na razie wg mojej wiedzy nikt nie podejmie się zagazować LPG ze względu na brak oprogramowania takiej instalacji.
Odpowiedz
Pszczyna ja nie napisałem że do tych silników nie jest zalecane zakładanie LPG tylko, że nie ma instalacji obsługujących te silniki.-tak było jeszcze kilka dni temu...
W najnowszych katalogach producentów pojawiły się autka z tym silnikiem - z moich dzisiejszych poszukiwań wynika, że PRINS i LOVATO maja instalki do tych silników ( tylko wersja 170KM)ale katalog nie podaje że są to instalacje opracowane do Zafir więc trzebaby kontaktować się z głównymi przedstawicielami tych producentów odnośnie dopracowania instalacji do ZAFIRY.
Oczywiście należy również dodać że ta instalacja będzie droższa od instalacji do silników 1.4 T o jakieś 80-100%.
Pozdro
Odpowiedz
(2016-Lis-29, 00:06)piotr77 napisał(a):
(2015-Paż-22, 08:29)lukasz8736 napisał(a): Witam mam zamiar kupić zafirę c 1,4 turbo i założyć LPG. Czy ktoś już zakładał do tego autka jakaś instalacje? Ciekawi mnie montaż butli gazowej, no i oczywiście spalanie zefirki. dzięki pozdrawiam

Mam 1.4 T, 140KM, a14NET. Gaz BRC (w tej chwili nie powiem dokładnie jaka instalka bo jestem poza domem). Póki co auto sprawuje się nieźle, ale co można powiedzieć po około 2 tyś km przejechanych na LPG.
Generalnie w mieście mam wrażenie: 10l LPG / 100 km
Trasa, średnio 100-120 km/h - 8,5-9 l/100 km

Nie czuć utraty mocy, auto na jałowym pracuje ładnie, równomiernie. Temp. przełączenia PB-->LPG ustawioną mam (patrząc na zegar temp. cieczy chłodzącej) coś powyżej 50 stopni...
Butla pod autem w miejscu koła zapasowego. Pojemność 80% napełnienia 32l LPG. Wlew w miejscu fabrycznego, z przejściówką.
Koło zapasowe w ubranku jeździ w bagażniku smile

Tyle na gorąco... za rok pewnie powiem więcej ;wink
Witam

Posiadam również ZC z 2012 A14NET i będę zakładał LPG po nowy roku, czy mógłbyś podać jakie elementy BRC zostały u Ciebie zainstalowane ? Sprawdzałeś czy silnik ma wzmocnione gniazda zaworowe  przed montażem lpg ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Sprawdziłem w serwisie Opla przed zakupem - mechanik potwierdził, że do auta można swobodnie zainstalować LPG.
auto ma hydrauliczne popychacze zaworów, a więc odpada mi problem regulacji luzów (jak miałem to w Suzuki Grand Vitarze II 2.0 140KM).

Typ instalacji: SQ32, reduktor BRC Genius, centrala SQ32, wielozawór EUROPA, zbiornik Stako 600/200 42litry
Odpowiedz
(2016-Gru-19, 00:14)piotr77 napisał(a): Sprawdziłem w serwisie Opla przed zakupem - mechanik potwierdził, że do auta można swobodnie zainstalować LPG.
auto ma hydrauliczne popychacze zaworów, a więc odpada mi problem regulacji luzów (jak miałem to w Suzuki Grand Vitarze II 2.0 140KM).

Typ instalacji: SQ32, reduktor BRC Genius, centrala SQ32, wielozawór EUROPA, zbiornik Stako 600/200 42litry

Dziękuje za cenną informację. Silniki podobno dobrze znoszą gaz. Na forum astry jest wielu raczej zadowolonych użytkowników a to chyba te same jednostki napędowe. Mam termin instalacji dopiero na połowę stycznia bo gazownik w mojej okolicy polecanym więc czekam cierpliwie. Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości