na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fabryczny zbiornik LPG w ZC 1.4T WROCEK 6 1 104 2017-Cze-29, 16:54
Ostatni post: firek
  {LPG} LPG do ZC 1.8 140KM, A18XEL oraz A18XER mikulin2 4 2 409 2015-Sty-08, 09:37
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 45 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ZC] 1,4 czy 1,6 - która lepsza pi LPG
Seba, w Mitsu masz Prinsa?
Odpowiedz
(2016-Gru-23, 13:29)Kaliope napisał(a): Seba, w Mitsu masz Prinsa?

Tak w Miśku jest Prins od salonu z resztą kupiony u Was w KRK jako nowy.
Odpowiedz
(2016-Gru-23, 12:30)Bamber napisał(a):
(2016-Gru-23, 11:16)piotr77 napisał(a): Tajemnica jest taka: dobra instalacja w dobrym warsztacie i nie powinno być problemów. Ja bazuję po raz trzeci na BRC i nie mam zastrzeżeń smile
Dokładnie jak kolega napisał, ja miałem ze 4 BRC wszystkie bezproblemowe, 1 Staga bo tak kupiłem a obecny Prins ma rekord 195 tyś przejechane, wtryski Keihin-a niezniszczalne.

Warsztat, który będzie mi instalował LPG, ma dość dobrą opinie w mojej okolicy i na forum-lpg jest polecany. Specjalizuje się w Stag'u. W połowie grudnia dostałem termin na 21 stycznia. Trochę bylem zaskoczony.  Zobaczymy czy warto było czekać. Zdezorientowany
Odpowiedz
(2016-Gru-10, 23:06)firek napisał(a): Pozwolę sobie doprecyzować odpowiedz na temat montażu LPG do silników 1.4T i 1.6T.
Odnośnie silników 1.4T jest to jak najbardziej możliwe i opłacalne, czego niestety nie można powiedzieć o silnikach 1.6T (nowe silniki SIDI 170 i 200KM)- montaż LPG w tych dwóch wariantach mocowych jak narazie nie jest możliwy -brak opracowanej instalacji (programu) dla tych jednostek.
Odnośnie aut zasilanych CNG z silnikami 1.6T są to silniki starszej konstrukcji z pośrednim wtryskiem paliwa-pochodna silników Z16XER.Pozdro

Witam

Znalazłem ostatnio informację, ze silniki A14NET mają na głowicy lekko po lewej stronie oznaczenie przy znaczku takim QR-Code czy głowica jest utwardzona czy nie. Podobno 12 oznacza zwykłą, natomiast 13 utwardzoną. Nie wiem na ile jest to sprawdzona informacja. Ja mam autko z połowy 2012 i mam 12. Instalację i tak założę natomiast zaczynam się zastanawiać czy nie uprzeć się aby instalator dołożył lubryfikację. (choć osobiście do końca nie wierze w skuteczność tego mechanizmu, ale może choć trochę przedłuży żywotność głowicy). Druga opcja to sterownik, który umożliwia automatyczne przełączenie na Pb powyżej  np. 4000rpm. (wtedy kiedy silnik zaczyna być najbardziej obciążony m.in. termicznie). Oczywiście poprawna regulacja ilości podawanego lpg to parametr ponad wszystko.
Odpowiedz
(2016-Gru-19, 00:14)piotr77 napisał(a): Sprawdziłem w serwisie Opla przed zakupem - mechanik potwierdził, że do auta można swobodnie zainstalować LPG.

Po czym ASO to wie? Sprawdzają czy jest głowica utwardzona czy nie? Jak sprawdzają? W systemie? Czy organoleptycznie?
Odpowiedz
W oparciu o VIN...
Odpowiedz
Więc w ASO najzwyczajniej w świecie kłamią, gdyż auto bez fabrycznego LPG nie ma wzmocnionej głowicy i na pewno mechanik który Ci to niby sprawdzał widział w EPC, że głowica jest zwykła i nie mam tu wątpliwości. Co nie znaczy że nie można zakładać gazu, bo żadne auto nie ma wzmocnionej głowice pod LPG a ludzie zakładają.
Odpowiedz
(2017-Sty-06, 02:02)piotr77 napisał(a): W oparciu o VIN...
Możesz tez sprawdzic na głowicy numer przy qr-code. Może ta teoria ma sens.

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(2016-Gru-19, 00:14)piotr77 napisał(a): Sprawdziłem w serwisie Opla przed zakupem - mechanik potwierdził, że do auta można swobodnie zainstalować LPG.
auto ma hydrauliczne popychacze zaworów, a więc odpada mi problem regulacji luzów (jak miałem to w Suzuki Grand Vitarze II 2.0 140KM).

Typ instalacji: SQ32, reduktor BRC Genius, centrala SQ32, wielozawór EUROPA, zbiornik Stako 600/200 42litry

Dzisiaj byłem na przymiarce i max zbiornik jaki mi wejdzie to 34 l, czyli jakieś 26 gazu. Przeszkadzają drążki WATT'a.  Trochę lipa z tak małym zbiornikiem.
Odpowiedz
Odnośnie wzmacnianej głowicy które montują producenci to tylko po to by klienci nie obyci w użytkowaniu auta z lpg nie zarżneli silnika w moment. A po drugie nie zakładają instalacji na wyrost tzn dużo większych parowników i wtrysków, a sama instalacja często ładna bo ładnie upakowana i pochowana, nie najlepiej skonfigurowana i zamontowana, oprogramowanie to czysta poezja smile .

Ja mam silnik 2,0 Turbo bez utwardzanej głowicy po chipie przebieg 255 tysi z czego większość na gazie iiiiiiiii....... rewelacja.
Na pewno nie polecam wtrysków Hana - za to polecam Polskie Baracudy listwa zasilana od 1 i 4 wtrysku, parownik KME Gold Gt na 340kucy ( musi być przynajmniej z 30% większy aby dał radę ciśnieniowo przy ostrym przyśpieszaniu na obrotach powyżej 3500 gdzie turbo ostro działa) pięknie daje radę, parowniki Prinsa są bardzo dobre, jak największy zbiornik montujcie aby co chwila nie stawać na stacji ( warto przyjrzeć się ofercie kilku producentów ponieważ przy tych samych wymiarach są różne pojemności - wynika to z budowy i mocowania butli).

Najważniejsze nie szukajcie najtańszego fachowca tylko najlepszego, nawet jak kolejka oczekiwań jest ponad miesiąc.
Droższa instalacja o tysiąc czy dwa zwróci się szybko w paliwie, nie mówiąc o spokojnej głowie i braku wielu napraw spowodowanych spartaczoną instalacją.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości