na dół
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Dbanie o klimatyzacje zimą
Mam pytanie jak dbacie o klimatyzację zimą. Jak często ją włączacie żeby pochodziła trochę, żeby wszystkie ruchome części "poruszały się" i nasmarowały ?

Ostatnio sam sobie przypomniałem o starych radach żeby także zimą od czasu do czasu włączyć klimę. I po włączeniu, przy wyłączonym radiu dobrze nasłuchując słychać tak jakby lekko metaliczny pogłos (chyba kompresora). Czy też tak macie?
Odpowiedz
Nie wiem jak w B ale w A klimę idzie włączyć dopiero jak temperatura jest min 4*C więc ciężko o nią zadbać sad
Odpowiedz
Ja u siebie załaczam w garażu na parę minut raz w miesiącu ale na zewnątrz nie daje się..To metaliczne pykniecie po załączeniu klimy to jest odgłos załaczenia sprzęgła klimy,u mnie też tak jest...
Odpowiedz
No właśnie jak jest z tą klimą.
Gdzieś słyszałem, że jak jest załączona zimą to działa sam osuszacz, czy to możliwe?
Załączałem klimę parę razy zimą i następował wzrost zużycia paliwa - więc tak jakby cos działało.
Odpowiedz
(2012-Lut-23, 07:31)Harry link napisał(a):To metaliczne pykniecie po załączeniu klimy to jest odgłos załaczenia sprzęgła klimy,u mnie teĹź tak jest...

u mnie nie ma pyknięcia tylko cały czas coś delikatnie szumi.

A mi to udaje się włączyć przy zew. temperaturze ok 0st C, temperature daje na minimum (Lo na wyświetlaczu) i przy wyłączonym radiu, i ciszy w aucie (poza silnikiem) słychać to. Jak zwiększe obroty silnika to "ten" szum też zwiększa swoje obroty.
Odpowiedz
Jeśli ktoś nie słyszy pracującej klimy to znaczy że ma niedosłuch wink bez obrazy oczywiście , albo silnik zagłusza razz
Odpowiedz
(2012-Lut-23, 06:22)marsuc link napisał(a):Nie wiem jak w B ale w A klimę idzie włączyć dopiero jak temperatura jest min 4*C więc ciężko o nią zadbać sad
W ZB jest tak samo musi być temp. na + wtedy da sie załączyć klimę
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości