na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 234 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
  {B} - Hak holowniczy - zakup, dołoĹźenie, wiązka elektryczna, problemy, dyskusja woytas 80 29 987 2017-Lip-02, 10:05
Ostatni post: celius
  {B} reflektory firma depo czy tyc krzysiek102 6 3 526 2016-Sie-26, 08:14
Ostatni post: czarekcw
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Dach panoramiczny - szklany dach - problemy, dyskusja, czy warto go mieć?
urwane łapki trzymające zasłonki - jedyne rozwiązanie - wymiana całego mechanizmu - trzeba zdjąć podsufitkę i rozbebeszać wszystko - ja mam też urwane wszystkie cztery łapy - już było conajmniej kilka takich przypadków -  nie miałem ochoty grzebać przy tym - mam cały czas odsunięte...
Odpowiedz
I co napisz czy rozwiązałeś to bo przyda się innym co szukają tego problemu, informacja na pewno się przyda
(2015-Paż-28, 21:29)smaru link napisał(a): nie miałem ochoty grzebać przy tym - mam cały czas odsunięte...

Tutaj masz opis jak rozwiązał smile
Odpowiedz
Może coś spadło z zębatki czy coś i przez to teraz silnik kręci, ale roletki się nie zwijają.

Odpowiedz
Ja mam średnio dobre doświadczenia ze szklanym dachem. Wygląda to fajnie, ale też dość mocno się rysuje i w kilkuletnim aucie nie wygląda on już zbyt atrakcyjnie od środka. Przynajmniej tak było u mnie.

Przeglądając w TIS-ie zgłaszane przez użytkowników Opli uszkodzenia i usterki oraz zastosowane środki zaradcze znalazłem rozwiązanie problemu uszkodzonej prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej w dachu panoramicznym w Zafirze B.

Na załączonym rysunku z EPC zaprezentowane są elementy składowe dachu panoramicznego

Ja się okazuje na rysunku nie zostały uwzględnione wszystkie elementy, dlatego też użytkownicy u których wystąpiło uszkodzenie prowadnicy osłony przeciwsłonecznej byli informowani, że aby usunąć uszkodzenie trzeba wymienić cały zespół oznaczony na rysunku jako poz. 5 nr części: 13248236; nr katalogowy: 1 88 284 MODUŁ, SZYBA, PŁYTA DACHU (NR PRODUKCYJNY 13248230), co ze względów ekonomicznych czyniło próbę naprawy uszkodzenia całkowicie nieopłacalną.

Zgodnie z opisem środków zaradczych (rysunek poniżej) w przypadku uszkodzenia prowadnicy osłony przeciwsłonecznej wymagana jest jedynie wymiana panelu zespołu prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej do szyby, który nie został wymieniony w katalogu EPC: nr części 93 187 363; nr katalogowy: 90 97 913

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(2015-Lis-27, 10:45)Mietas napisał(a): Przeglądając w TIS-ie zgłaszane przez uĹźytkownikĂłw Opli uszkodzenia i usterki oraz zastosowane środki zaradcze znalazłem rozwiązanie problemu uszkodzonej prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej w dachu panoramicznym w Zafirze B.

Na załączonym rysunku z EPC zaprezentowane są elementy składowe dachu panoramicznego

Ja się okazuje na rysunku nie zostały uwzględnione wszystkie elementy, dlatego też użytkownicy u których wystąpiło uszkodzenie prowadnicy osłony przeciwsłonecznej byli informowani, że aby usunąć uszkodzenie trzeba wymienić cały zespół oznaczony na rysunku jako poz. 5 nr części: 13248236; nr katalogowy: 1 88 284 MODUŁ, SZYBA, PŁYTA DACHU (NR PRODUKCYJNY 13248230), co ze względów ekonomicznych czyniło próbę naprawy uszkodzenia całkowicie nieopłacalną.

Zgodnie z opisem środków zaradczych (rysunek poniżej) w przypadku uszkodzenia prowadnicy osłony przeciwsłonecznej wymagana jest jedynie wymiana panelu zespołu prowadnicy osłony przeciwsłonecznej montowanej do szyby, który nie został wymieniony w katalogu EPC: nr części 93 187 363; nr katalogowy: 90 97 913

Czy ktoś tak wymienił? ile to wyszło?
Odpowiedz
Cześć wszystkim
Kupiłem Zafirę B od handlarza i omamił mnie tak, że nie sprawdziłem pracy rolet w dachu panoramicznym. Oczywiście nie pracują. Silnik chodzi ale rolety w miejscu stoją jak zaczarowane. Widziałem że kilku kolegów walczyło z usterką. Moje pytanie: jak zdemontować podsufitkę zeby niczego nie urwać? (bo do tego mam smykałkęLaugh
Odpowiedz
Panowie z panoramy smile jak u Was otwierają/zamykają się roletki dachu ?? U mnie po naciśnięciu otwierania samoczynnie odsłaniają dach, ale przy zamykaniu samoczynnie idą i zatrzymują się jakieś 15-20 cm przed całkowitym zamknięciem. Jak jest u Was ??
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości