na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {B} Zafira problem z ?? Zoska111 1 362 2019-Lip-30, 12:39
Ostatni post: joker1104
  {B} Problem z czujnikami parkowania thomaz 0 294 2018-Paż-23, 06:38
Ostatni post: thomaz
  {B} WybĂłr czujnikĂłw parkowania sienka_sienka 0 267 2018-Wrz-25, 21:21
Ostatni post: sienka_sienka
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Problem z czujnikami parkowania
Witam , problem dotyczy zafiry b 1.9. Od pewnego czasu nie działają czujniki parkowania ,po wrzuceniu biegu wstecznego zapala się kontrolka słychać sygnał "pim " i cisza nic się nie dzieje , nie działają czujniki ani z przodu ani z tyłu , jaka może być przyczyna?. Z góry dziękuje za pomoc ,pozdrawiam.
Odpowiedz
Problemem może być uszkodzenie jednego z czujników,lub brak styku w kostce.Najprościej podłączyc komputer i pokaże który czujnik szwankuje.Jeśli uszkodzony zostanie choc jeden z czujników parktronik zostanie wyłączony.
Odpowiedz
U mnie tak było jak mi czujnik wpadł do środka zderzaka o.O
Od razu nic nie działało.

No ja podpinałem kompa sobie znacznie prościej i szybciej znajdziesz problem bez szukania i sprawdzania wszystkich styków.
jak nie masz kompa to wrzuć wsteczny i i dotykaj palcem czujników jak jest sprawny do będziesz czuł takie tykanie
Odpowiedz
Mam ten sam problem przy Zośce B z 2008 1,7 110km. Wbijam wsteczny - jest tylko bim, zaświeca się kontrolka na zegarze no i oczywiście parkotronik nie działa. U Compa na wizycie jeszcze nie byłem. Pytanie moje "czy jest metoda sprawdzenia bez Compa".    
Pozdrawiam
Odpowiedz
a czy mając PDC można go wyłączyć w kompie?
Odpowiedz
Sprawdź miernikiem (omomierzem), czy nie ma zwarcia między pinami. U mnie padnięty mial zwarcie między pinem 2 i 3 w porównaniu z pozostałymi czujnikami. Najczęściej padają skrajne, na które koła chlapią.  wink
Odpowiedz
Hej a jaki kupić czujnik parowania. Jeden skrajny mi padł i nie wiem czy wystarczy szukać po numerze GM 12787793; 0263003208 czy może po numerze Bosch 965; czy też po numerze będącym też wydrukowanym - czyli 1579e 04.12.05/Q2...
Odpowiedz
Są 2 rodzaje czujników :
od roku 2005 - 2008 (załącznik 1)
od roku 2008 - (załącznik 2)
Szukać po numerach GM/OPEL. Polecam kupić oryginał Bosch, ponieważ zamiennik czasami potrafi dać sygnał, jak nie ma przeszkody.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości