na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} ZA Z22SE moduł zapłonu jasioC 0 150 2018-Lis-12, 18:31
Ostatni post: jasioC
  {A} Po rozgrzaniu silnika świeci się Check i TC. Silnikiem szarpie. fabrus 2 1 336 2016-Lis-07, 18:36
Ostatni post: lbk
  {A} Sterownik silnika yacu80 5 1 164 2016-Cze-25, 21:07
Ostatni post: yacu80
Ocena wątku:
  • 50 głosów - średnia: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A] Zdalne odpalanie silnika, własny moduł arduino
(2015-Paż-27, 11:28)darrrrek link napisał(a):[quote author=Flora link=topic=7930.msg89308#msg89308 date=1445939832]
[quote author=Mihcio link=topic=7930.msg89306#msg89306 date=1445938199]Raczej zuzycie pradu przez takie mikrokontrolery jest tak niewielkie, ze z tak duzego akumulatora raczej duzo tego prafu nie zabierze.

Jeżeli układ jest projektowany świadomie, a nieużywane moduły są wyłączane/usypiane to można to zasilić nawet z baterii. W tym przypadku, moduł z procesorem pobiera ~20mA@5V, a część radiowa, która prowadzi ciągły nasłuch ~200mA@3.3V Przy zastosowaniu liniowych stabilizatorów napięcia przekłada się to na 220mA@12V czyli 2.5W ciągłego poboru. Teraz wystarczy poszukać w działach ZB problemu z włącznikiem oświetlenia schowka, który powodował rozładowania akumulatora przez ciągle świecącą żarówkę.
[/quote]

200 mA dla WIFI to maksmalny pobór w trakcie transmisji z tego co sprawdzałem to poza transmisją pobiera 70 mA ale już nie pamiętam dokładnie. Tragedii nie ma, tym bardziej, że będzie uruchamiane tylko na noc.
[/quote]

Oczywiście, a stosując przetwornice impulsowe ograniczy się pobór prądu jeszcze bardziej. Chodziło jedynie o zasygnalizowanie, że jest to problem, którego nie można bagatelizować.

-----

Jeszcze jedna sprawa: nie wiem jak to jest w ZA, ale w ZB dopiero po przekręceniu kluczyka CIM komunikuje się z immobiliserem, co w efekcie pozwala uruchomić zapłon. Próbowałeś uruchomić silnik bez klucza w stacyjce? Zamierzasz symulować obecność klucza i zmianę pozycji stacyjki, czy nie jest to potrzebne?
Odpowiedz
Po włączeniu zapłonu Immobiliser zczytuje kod i dalej jest mu już nie potrzebny dla tego działa w opcji Pro-turbo bez kluczyka w stacyjce.
Przy próbie uruchomienia bez immo odpali na 2s i gaśnie.
Odpowiedz
Troszkę kable ogarnąłem, teraz do auta idzie jeden przewód 8 żyłowy:

Jeszcze kilka testów i zabieram się za projekt płytki i montaż w lepszym miejscu niż fotel pasażera smile
Odpowiedz
Tak zapytam nie prościej i bez komplikacji zamontować webasto.
Odpowiedz
Webasto ? "Trochę" więcej komplikacji smile i 1000 razy drożej. Jasne, że lepsze ale nie mam czasu na taki montaż. Chociaż wolę takie rozwiązanie niż webasto. Co innego jakbym mieszkał w bloku i nie mógłbym odpalić sobie auta na parkingu.
Odpowiedz
E tam, satysfakcja z projektu bez cenna :-)

Super projekt.
Odpowiedz
Cały układ pobiera 30-40 mA przy wyłączonej aplikacji na telefonie. Włączenie aplikacji powoduje wysyłanie danych po wifi i wtedy pobór wzrasta do 70 mA.
Odpowiedz
Dobra opcja. Też by mi się coś takiego przydało, zwłaszcza że jeżdżę niedługie odcinki na codzień.

Korzystam już 5 dzień z kolei, i nie wiem jak wcześniej mogłem żyć bez tego heh smile
Odpowiedz
Wygoda dobra, wiem coś o tym bo zdalne uruchamianie miałem u siebie już od 10lat, szkoda tylko że opel powoli się nagrzewa.
W skodzie ogrzewanie działało bardziej wydajnie, po za kupie zafi to było na jesieni pierwsze co wymieniałem to termostat bo myśłałem ze popsuty.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości