na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc z kupnem LPG Zafira 1,8 1999.r. waluspl 26 2 180 2017-Sty-11, 16:17
Ostatni post: tomek909
  Szarpanie na lpg foxie 6 314 2016-Lis-03, 20:31
Ostatni post: firek
  {LPG ZA} NIe przełącza się na LPG arebuk 1 434 2014-Paż-31, 11:43
Ostatni post: arebuk
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.6 99' LPG - Czy warto? Opłacalność tej operacji
Witam, na wstępie chciałbym przeprosić, że zakładam temat o LPG gdy już jest ich setki.
Chciałbym zapytać o całkowite koszty użytkowania ZA 1.6 99' na LPG.
Większość moich samochodów miała LPG, ale ten drugiej generacji i praktycznie nic poza jednorazowym zabiegiem wymiany filtra i regeneracji reduktora nie robiłem i auta śmigały.

Teraz tutaj na forum wyczytałem, że trzeba co 15kkm ustawiać luzy zaworów (czytałem o ZB 1.cool, wymieniać szklanki itp. itd.
Czy w przypadku 1.6 ZA jest podobnie?

Czy w takim razie LPG na pewno się opłaca?
Odpowiedz
Opłacalność zalezy od km jakie robisz rocznie. Raz w roku o 50zł droższy przeglad, raz w roku wymiana filtrów i czasami częściej świece ot całe koszty (prócz założenia). Kontrola luzów jak napisałeś ZB.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2015-Lis-03, 09:29)DanJ93 link napisał(a):Teraz tutaj na forum wyczytałem, że trzeba co 15kkm ustawiać luzy zaworów (czytałem o ZB 1., wymieniać szklanki itp. itd.
Czy w przypadku 1.6 ZA jest podobnie?
Nie w przypadku ZA 1.6 nie ma potrzeby regulacji luzów zaworowych taka akcja to tylko przy nowszych silnikach xer występujących już w ZB. W ZA masz jeszcze silniki, które bardzo dobrze współpracują z lpg a koszty to kolega powyżej już Ci napisał.
w życiu jak to w życiu nie jest łatwo

[Obrazek: 1999809426_1.gif]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości