na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Czy da się wyłączyć podświetlenie licznika zaraz po otworzeniu drzwi espionage 0 234 2018-Wrz-05, 19:40
Ostatni post: espionage
  {B} Nie zamykają się lewe tylne drzwi pablomaxim 44 19 315 2018-Lip-11, 17:53
Ostatni post: michal82
  {B} Spinka kołek dolnej elastycznej listwy zderzaka - jaki ? tom.tom 5 1 180 2015-Mar-04, 21:12
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Układ kierowniczy - dziwne zjawisko samoczynne obracanie się koła kierownicy
Witam , dzisiaj siedziałem w samochodzie czekając na moją żonkę. Auto stało zaparkowane na płaskim, równym, ale oblodzonym parkingu. Po kilkunastu sekundach od zaparkowania zauważyłem, że kierownica sama się obraca. Po wykonaniu przez nią ok. 1/3 obrotu zacząłem to nagrywać, tak dla żartu, ale naprawdę nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Od razu mówię, że nie dotykałem kierownicy, auto nie stało na krawężniku, nie przemieszczało się !!! O co chodziło Huh?

http://www.youtube.com/watch?v=sj8MPSgLX...e=youtu.be
Odpowiedz
MoĹźe masz asystenta parkowania wink
Odpowiedz
też tak wczoraj miałem - chyba kwestia lodu - koła się ślizgają - kierownica wykonywała obroty po kilka cm...
Odpowiedz
Mogłeś odpalić silnik, pewnie sama pojechała by do domu. W taka pogodę to pies z budy nie wyjdzie  36
Odpowiedz
Ok, kilka cm to rozumiem, ale o prawie cały obrót , to chyba przesada, chociaż..... sam nie wiem.
Odpowiedz
tzn obrotu bylo z polowe ale tak przeskakiwala po kilka cm...
Odpowiedz
Teoretycznie jakby nieprawidłowo działały zaworki w maglownicy to przy śliskim podłożu taki objaw mógłby wystapić..
Odpowiedz
aszifo, miałeś coś robione przy maglownicy? Coś wypinane? Na VKP user miał podobny problem, okazało się, że odwrotnie miał podłączone wężyki.
2 kolejne możliwości to zapowietrzony układ wspomagania i wybite łożyska amortyzatorów ( to z kolei przyczyny z Toyot i Renault).

P.S. No i podstawowe pytanie!!
Czy Twoja Zocha podlega kampanii CIM? jeżeli tak, to czy robiłeś już moduł?  To też może być powód.
Odpowiedz
panowie spokojnie - nie robmy z igly widly - po pierwsze to bylo w aucie sluzbowym nie w zafirze, po drugie auto stalo na krawezniku przechylone na lodzie, kluczyk byl wyjety ze stactjki. obracala sie az blokada zalapala. dla mnie na 99% to sprawa lodu - mniejszy opor, przechylenie...
Odpowiedz
ja stawiam na problem z maglownicą...albo z tym CIM-iem cos nie hallo
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości