na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zapalniczki z przodu i z tyłu (podświetlenie) mpendzik 25 4 347 2017-Cze-27, 18:16
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Podświetlenie przyciskĂłw sterowania tylnymi szybami Szymon78 21 5 210 2017-Cze-12, 12:48
Ostatni post: Flora
  {B} Prośba o pomoc - Jak wymienić podświetlenie wskazĂłwki obrotomierza mrocznygracz 10 3 648 2017-Cze-11, 18:49
Ostatni post: arturcio
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Oświetlenie wewnętrzne
Witam 
Mam  problem  ,  nie chce  gasić  mi się światło  wewnętrzne  ,  wyłącza  się  dopiero  po wyciągnięciu  żarówki  ,  poradzi  ktoś  jaka może być przyczyna ?
opel  zafira  2007  1.9
Odpowiedz
Któraś z krańcówek jest uszkodzona.  I tu jest zła wiadomość znajdują się one jako mikro wyłącznik w zamkach drzwi. I z tego co wiem wymieniasz zamek razem z krańcówką.

Żeby ustalić które to , trzeba albo podpiąć się interfejsem, albo domowym sposobem otworzyć drzwi najlepiej kierowcy ( pozostałe zamknięte, klapa też) i wypiąć kostkę z kablami która idzie ze słupka na drzwi.
Jeżeli po chwili zacznie się światło ściemniać i zgaśnie masz winowajce, jak nie kostkę wpinasz na miejsce zamykasz drzwi i sprawdzasz kolejne.

Może się również zdarzyć że taki problem powodują wiązki bali które idą ze słupków na drzwi tylne. Temat wielokrotnie wałkowany na forum, kable tam są za krótkie i z biegiem czasu pękają, i przeważnie z tego powodu nie działają szyby elektryczne lub centralny zamek.
Odpowiedz
Witam,
Chciałbym prosić Was o pomoc. Mianowicie mam problem z oświetleniem kabinowym. Wymieniłem żarówki na LED'y T10 W5W 5050 SMD (LINK: allegro.pl/postojowki-led-t10-w5w-5-x-smd-5050-zarowka-biala-i5239324686.html) i przód (środek) na C5W C10W led 5050 SMD (LINK: allegro.pl/rurka-39mm-c5w-c10w-led-5050-smd-gratis-fv23-i5020557084.html). Chodzi o to, że po wymianie przodu i środka oświetlenia na LED'y i tablicy rejestracyjnej z tyłu, działa wszystko bez zarzutu. Natomiast, gdy wymienie oświetlenie z żarówek na LED'y w bagażniku i zostawie włączone oświetlenie to nagle cała elektryka oświetlenia pada. Najlepsze jest to, że bezpiecznik jest OK i jak wyłącze oświetlenie bagażnika to po około minucie wszystko działa bez zarzutu prócz oświetlenia bagażnika. Gdy po raz kolejny próbuję włączyć oświetlenie bagażnika znowu pada całe oświetlenie w kabinie, gdy wyłącze je wszystko wraca do normalnej pracy. Jakieś pomysły, sugestie?
Odpowiedz
(2015-Gru-14, 00:32)Janz-68 link napisał(a):Witam,
Chciałbym prosić Was o pomoc. Mianowicie mam problem z oświetleniem kabinowym. Wymieniłem żarówki na LED'y T10 W5W 5050 SMD (http://allegro.pl/postojowki-led-t10-w5w...24686.html) i przód (środek) na C5W C10W led 5050 SMD (http://allegro.pl/rurka-39mm-c5w-c10w-le...57084.html). Chodzi o to, że po wymianie przodu i środka oświetlenia na LED'y i tablicy rejestracyjnej z tyłu, działa wszystko bez zarzutu. Natomiast, gdy wymienie oświetlenie z żarówek na LED'y w bagażniku i zostawie włączone oświetlenie to nagle cała elektryka oświetlenia pada. Najlepsze jest to, że bezpiecznik jest OK i jak wyłącze oświetlenie bagażnika to po około minucie wszystko działa bez zarzutu prócz oświetlenia bagażnika. Gdy po raz kolejny próbuję włączyć oświetlenie bagażnika znowu pada całe oświetlenie w kabinie, gdy wyłącze je wszystko wraca do normalnej pracy. Jakieś pomysły, sugestie?
witam nie potrafię tego wytłumaczyć ale mam to samo ledy mi działają wszędzie ale jak zamontuję w bagażniku to się cuda dzieją
Odpowiedz
Hmmm zastanawiam się czy przypadkiem komputer nie widzi zbyt małego poboru prądu w wyniku czego odbiera to jako awarię i wyłącza.
Warto by było podpiąć się interfejsem i sprawdzić czy jakieś błędy są związane z oświetleniem.
Odpowiedz
Szymon najprawdopodobniej masz rację, z automatu odcina a po wył/zał zapłonu z powrotem wyłacza odcięcie. W VC jest tak samo przerabiałem to ostatnio u kuzyna przy spalonych żarówkach postojowych, nwsadziliśmy nowe i nic a po wył/zał zapłonu prąd powrócił.
Odpowiedz
komunikat z aukcji:

Cytat:Uwaga ! W nowych samochochad z CAN, komputer może informować o przepalonej żarówce ze względu na tak mały pobór mocy przez żarówki LED ! Aby zapobiec wyświetlaniu komunikatu potrzebujesz żarówek wyposażonych w CANBUS - dostępnych na innych naszych aukcjach.
Czyli są potrzebne inne żaróweczki, które oszukują kompa
Odpowiedz
zawsze owtarzam ledy za 1-2zł są niewiele warte jak się nie zainwestuje w żarówkę te 5-7 zł z canbusem.
Odpowiedz
miałem canbus'y - na postojówkach działało i nie wywalało błędów - ale na oświetleniu wnętrza za cholerę nie moge sobie poradzić
Odpowiedz
Oswietlenie ledowe, które posiada płytkę z wyprowadzeniami dwustronnymi może powodować zwarcie w instalacji. W takiej sytuacji konieczne jest zaizolowanie części wyprowadzeń.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości