na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} AF-40 Skrzynia biegów automatyczna - obsługa, naprawa, wymiana oleju zlooty 25 7 846 2017-Sty-02, 21:49
Ostatni post: andreff84
  {B} skrzynia biegów w Z18XER szumi syska 3 397 2016-Lis-19, 11:46
Ostatni post: syska
  {B} skrzynia michal82 0 291 2016-Paż-15, 12:16
Ostatni post: michal82
Ocena wątku:
  • 115 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} M32 Skrzynia biegów manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju
czytam wypowiedzi kolegi Mirka i zrobię tą regulację .
jedno mnie zastanawia ? ta ilość 2.9 l bo na tej stronie jest podane -http://www.skrzynie.com.pl/m32-oleje-do-skrzyni.html
i opel też tyle podaje , byłem ze swoim autem u innego jeszcze mechanika i tę powiedział ze pod rewizję a tam weszło tylko 2.2 l  1

może jestem w błędzie ale orginalnie było 2.5 l - zero wycieków itp
Odpowiedz
Mam pytanie do was o regulację , chciałem zrobic ale sprawdziłem linki przy wybieraku i okazało sie ze tam na tych plastikach  jest luz i to dość spory tak myślę bo około 4 mm , wiec regulwcja jest bez sensu
Powiedzcie czy ten luz powinien tam być , taki duży
Odpowiedz
Witam!
Kolejny problem ze skrzynią, ale dość nietypowy. Mianowicie skrzynia rzęzi(nie huczy, nie buczy, nie szumi). Rzęzi tak jak by się elektryczny silniczek zacierał. Jest to dość głośne na zewnątrz pojazdu, wewnątrz prawie nie słychać. Rzęrzenie jest dość nieregularne, dlatego wątpie w uszkodzone łożyska. Pojawia się to przy niskich temperaturach, zwłaszcza po przejechaniu 1-2km. Po 5-10km ustaje i już można jeździć do oporu. Rzęzi zazwyczaj na 2,3 i 4 biegu. Jeśli po odpaleniu od razu jadę w trasę, rozpędzam auto i jadę na 5 biegu to nie rzęzi. Najgorzej jak się po mieście pomyka tak między 30 a 50 km/h. Wstyd jak ..... Jeśli wcisnę sprzęgło na biegu rzęrzenie nie ustaje, dopiero wybicie biegu na luz ucisz skrzynię. Jeśli toczę się na luzie, puszczę sprzęgło(lewarek na luzie) i dodam gazu, to słychać rzęrzenie(kwestia rozpędzenia skrzyni).
Jak kupiłem auto było ciepło i nic nie było słychać, a teraz to mnie szlag trafia.
W grudniu 2012 zmieniałem olej w skrzyni. Stary olej był czyściutki jak łza, nawet czarny nie był(chyba był niedawno zmieniany), ale wydaje mi się wyleciało go coś około litra. Zalałem tak jak w książce 2,2l. Przez kilka dni rzęrzenia prwie nie było i znów to samo. Aha rzęrzenie zazwyczaj pojawia się po zakręcie w lewo, czyli wg. mojego rozumowania coś z olejem. Może trzeba więcej dolać? Biegi wchodzą normalnie, jedynie 4 pół sekundy dłużej.
Macie jakiś pomysł na to?
Odpowiedz
Jwi z tą ilością oleju to długo nie pojeździsz !!!

(2013-Sty-05, 12:23)Belfer link napisał(a):Witam, powyżej informuję 9  grudnia !!! o ilości oleju w skrzyniach : krystian8 , DaReK7 do Z19DTH należy walać 2,9 litra a nie 2,4, powyżej opisuje dlaczego wchodzi 2,4 a co należy zrobić aby weszło 2,9 byłem przy zakładaniu i zalewaniu klikanastu skrzyni.
Na potwierdzenie ilości oleju do poszczególnych skrzyni źródło: http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?modelyear=&vehicle=75442&site=68®ion=86&language=14&brand=67
Dla Klubowiczów naprawa gratis : http://www.SkrzynieNaprawaCzesci.pl

I OZ FKZP 3-6.05.2012 "Leśne Wrota" Olsztyn:
I miejsce Najładniejsza Zafira B.

II OZ FKZP 2-5.05.2013 "Hotel Litwiński" Tęgoborze:
II miejsce Najładniejsza Zafira B,
II miejsce Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym,
I miejsce w tenisie ziemny.

III OZ FKZP 19-22.06.2014 "Hotel Witing" Mikorzyn: 
II miejsce Najładniejsza Zafira B, 
II miejsce  Najbardziej zakręcona Zafira B,
I miejsce w tenisie stołowym.

IV OZ FKZP 4-7.06.2015 CSiR Krasnobród: 
I miejsce w tenisie stołwym.
Odpowiedz
Belfer  Nalałem 2,2l czyli mam dolać 0,5l i będzie dobrze?

Aha rozumiem, że każda zafirka 1.9 ma skrzynię M32?
Odpowiedz
Jeszcze pytanie, czy można zrobić dolewkę bez odkręcania korka kontrolnego?
Odpowiedz
jwi a jesteś pewny, że to skrzyniaHuh? Kiedyś wymieniłem skrzynię - jak się okazało niepotrzebnie. Wymiana dwumasy załatwiłaby wtedy probelm. Objawy jakie występowały - właśnie zbliżone do opisywanych przez ciebie. Specyficzny dźwięk ocierania jakby o puszkę... Było nawet swego czasu nagranie w necie - gość z AR 159 jtdm miał identyczny problem. Wszyscy mówili skrzynia (4 serwisy w tym ASO) - niestety wszyscy się mylili.
Odpowiedz
Typowych objawów dwumasy brak. Dźwięk rzęrzenia jest zależny od prędkości skrzyni biegów, a nie silnika. Przy wciśniętym sprzęgle też słychać rzęrzenie i zastanawiające objawy po zakręcie w lewo, jakby olej uciekał w drugą stronę skrzyni i potęgował hałas.
Odpowiedz
Zostaw olej bo to nie od niego ,kwestia jaki olej jest zalany i  dlaczego było tylko 1litr zalane
Spróbuj ustawić linki na wybieraku bo brat miał coś podobnego i okazał się sam wybierak .
Musisz znaleźć kumatego mechanika bo inaczej wymienisz pół auta i dalej bedzie to samo
Odpowiedz
Oleju jest 2,2 litra jak w książce, tylko za radą kolegi belfra chciałbym dolać parę setek i sprawdzić efekt. To akurat będzie mnie najmniej kosztować, bo oleju mi trochę zostało.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości