na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działające szyby i głośniki w tylnych drzwiach mleczny87 3 285 2018-Sie-01, 07:55
Ostatni post: olek
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 503 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
  {A} szyby, radio i lusterka nie działają Kilkomaks 0 397 2018-Kwi-06, 00:42
Ostatni post: Kilkomaks
Ocena wątku:
  • 95 głosów - średnia: 2.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Nie działające samopoziomowanie xenon
Bo mam astrę, myślałem, że zafira ma tak samo poprowadzoną instalację
Odpowiedz
Wczoraj ściągnąłem przetwornice z lewego światła i opcom dalej pokazywał ten sam błąd,  pewnie będzie tak że jest to tak jak pisał oki Darek i i wina będzie w przetwornicy.  Podjadę w następnym tygodniu do elektryka może da radę przeprogramować i zaadaptować ją do Zafiry.
Odpowiedz
A Cycu sprawdzałeś po zamontowaniu żarników czy nic nie obciera itp....
U mnie było coś  nie halo zaprogramowane w kompie, poziomowały się  ale nie skręcały. Elektryk od opli trochę się napocił nim zaprogramował, a nie  wiem czemu na moment programowania trzeba wyjąć któryś bezpiecznik. Byłem przy tym.

Co do Twojego problemu Robert. Po stłuczce (Zafira B) z sarną próbowałem różnych sztuczek z  przetwornicami np od mercedesa w 210 (nowa 120zł) pasowało ale bez poziomowania i skręcania,  koniec końców kupiłem ori całe lampy z żarnikami i przetwornicami a stare sprawne elementy poszły na sprzedaż. Poszukaj oryginalny używany element.
Odpowiedz
Dzisiaj odebrałem samochód od mechanika po sprawdzeniu padł czujnik poziomowania na belce problem jest taki ze nigdzie go nie umie znaleźć żeby zakupić a w ASO pewnie drogi .
Odpowiedz
Masz oznaczenia tego czujnika?
Odpowiedz
A ja mam pytanie, jak właściwie działa to oryginalne fabryczne samopoziomowanie, widać że coś się zmienia?
Odpowiedz
lbk sprawdz jeszcze raz ten czujnik poziomowania z tyłu, dochodzą do niego trzy przewody.
Czarno czerwony powinno być +5V
Na brązowym jest masa
Szaro żółty to wyjście sterujące wysokością, jak zdejmiesz ten łącznik idący do belki zawieszenia i ruszysz tą dzwigienką od góry do dołu to będzie się zmieniać płynnie napięcie od 0,2V - 4,8V Ten przewód idzie też bezpośrednio do lewej lampy na kostkę lampy pin 5

Tearz tak odłącz wtyczki od lamp i pomierz.
LEWA LAMPA
PIN 5 złącze lampy sygnał wysokości z czujnika z tylniej belki 1-4V ; prawdopodobnie bez obciążenia będzie coś ok 2-2,5V
Do lampy dochodzą też dwa napięcia +12V po włączeniu pozycji pin 1 oraz po załączeniu mijania pin 9 ale przy ostatnim to już by się xenon nie załączył.
Pin 11 - to wejście prędkości pojazdu z centrali ABS pin 26 (to samo co do prędkości licznika) uwaga sygnał otrzymuje tylko lewa lampa.
Pin 3 - wyjście do lampki diagnozy licznik
Pin 2 - wyjście do złącza OBD diagnostyka lampy
Pin 4 - komunikacja z lampą prawą do pinu 8

PRAWA LAMPA:
Pin 3 - Lamka diagnozy licznik
Pin 4 - Diagnostyka OBD
Pin 5 - +12V pozycyjne
Pin 8 - komunikacja z lampą lewą do pinu 4
Pin 10 - zasilanie +12V mijania xenon

Jak widać po moim opisie to nie ma szans zamiany prawej lampy z lewą ponieważ są inne podłączenia.
Sprawdz czy masz komunikację OBD z prawą i lewą lampą
Odczytaj wartości bierzące i sprawdz czy się zgadzają napięcia następnie obejrzyj złącza przetwornic czy nie skorodowały.
Odpowiedz
Zgodnie z podpowiedzą wymieniłem przetwornicę na oryginalną,  teraz mogę połączyć się z lampą lewą.
Błąd który jest wyświetlany to: b1001 b2586 ma ktoś pomysł?

[Obrazek: 91a37472928a730b1c30cac5e92afb58158d6532.jpg]
Odpowiedz
Podaj oznaczenia przetwornicy

Jakie ma oznaczenia ta przetwornica i ile kosztowała?

Jedynie co znalazłem to:
B1001 - brak adaptacji lub uszkodzenie silniczka regulacji wysokości światła.
B2586 - Przerwa w obwodzie świateł
Odpowiedz
Potrzebuję oryginalną przetwornicę xenon może być uszkodzona, jak by ktoś miał to proszę o kontakt.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości