na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} {B} M32 Skrzynia biegĂłw manualna - dyskusja, obsługa, naprawa, wymiana oleju Belfer 161 70 813 2018-Wrz-18, 13:09
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia lub sprzęgło PiotrF 1 373 2018-Lip-09, 08:48
Ostatni post: Belfer
  {B} Skrzynia padła Ender77_PL 0 332 2018-Maj-03, 21:49
Ostatni post: Ender77_PL
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1,6 B/CNG Dziwne buczenie, silnik - skrzynia
Witam
Mam taki problem z zlokalizowaniem co wydaje dziwne buczenie z okolic łączenia pomiędzy silnikiem a skrzynią. Słychać to tylko na ciepłym silniku, na postoju, po lekkim dodaniu gazu i puszczeniu zaczyna jednostajnie brzęczeć buczeć, nasila się po dodaniu większego gazu, wskakuje jakby w większe wibracje czy jak to nazwać i cały czas brzęczy. Nie ma różnicy czy wcisnę sprzęgło czy nie. Mechanik wykluczył stronę skrzyni,a tarcza i docisk wymieniane w tamtym roku. Biegi wchodzą idealnie auto pracuje wzorowo nic się nie dzieje, poza tym buczeniem ewidentnie od dołu. Jak zgaszę auto i uruchomię to cisza, po lekkim przy gazowaniu znowu to samo. Co to może być , mechanikowi ręce opadają, rozbiera mi dół silnika i zero diagnozy. sad
Odpowiedz
(2014-Sie-29, 13:21)carvel link napisał(a): mechanikowi ręce opadają, rozbiera mi dół silnika i zero diagnozy
Wątpię żeby na podstawie Twojego opisu ktoś postawił diagnozę, ewentualnie filmik wstawić tutaj może ktoś, coś.......
Odpowiedz
He no właśnie tak myślałem, filmik wrzucę wieczorem bo rzeczywiście ciężko wywróżyć co to jest smile
Odpowiedz
Lozysko oporowe sprzegla moze...kolega ma ZB i tak samo mu robilo. Chcial juz skrzynie robic ale po jej zrzuceniu okazalo zie ze lozysko prawie w rekach sie rozpadlo.
Odpowiedz
Tyle że łożysko oporowe przy wciskaniu sprzęgła musi zmieniać odgłos a najczęściej przy wciśnięciu sprzęgła cichnie.
Odpowiedz
Łożysko odpada , przecież rozłącza napęd od silnika, odgłos się nie zmienia, kompletnie nic, czyli łożysko jest w porządku, tak myślę. A przy wciśniętym sprzęgle i dodaniu gazu zaczyna buczeć i bez różnicy mogę wciskać sprzęgło 100 razy i odgłos bez zmian. Podeśle filmik to chyba rozjaśni temat.
Odpowiedz
Sprawa się rozwiązała, mechanior się spisał i usunął usterkę, coś tam poprzykręcali poczyścili u dołu silnika i jak ręką odjął, nastąpiła błoga cisza, w sumie to nie dowiedziałem się co konkretnie. Temat zakończony.
Odpowiedz
(2014-Sie-30, 20:51)carvel link napisał(a): coś tam poprzykręcali poczyścili u dołu silnika i jak ręką odjął, nastąpiła błoga cisza, w sumie to nie dowiedziałem się co konkretnie.

no cóż, ważne, że jest ok...ale pełnym szacunkiem, jak można wyjechać od mechanika i nie wiedzieć co zrobili?
Odpowiedz
Ależ oczywiście, że pytałem i bardzo mnie interesowało za co zapłaciłem 100 zł, może zbyt szybko napisałem o tym, że się nie dowiedziałem,  męczyłem go  smile ale nie miał czasu bo już leciał do domu, a było późno, oczywiście że będę dociekał co to tak nagle uzdrowiło Zośkę,  trochę to zagadkowe.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości