na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} Jakie Tarcze ham. ? ronin 0 166 2018-Kwi-27, 19:08
Ostatni post: ronin
  {C} - Jaka jest dopuszczalna masa całkowita zc i dmc ciągniętej przyczepy. szymekmaj 5 5 008 2018-Sty-12, 17:53
Ostatni post: Belfer
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} - Jakie jest zawieszenie, sztywne czy miękkie? Ktoś ma FlexRide?
Witam,

Nie jestem jeszcze właścicielem Zafiry, ale bardzo nam się podoba, przynajmniej na papierze. Z żoną przymierzamy się do wymiany Combo Tour na coś nowego. Testowaliśmy VW Touran i Forda S-Max. Touran odpadł, bo żona mówi, że w porównaniu do S-max ma bardzo twarde zawieszenie, my lubimy miękkie tak jak w Combo. Niestety żaden z lokalnych dealerów nie ma Zafiry w salonie, najbliższy to 2,5 godziny jazdy od nas.

Na internecie widziałem video-recenzję, to chyba było w AutoŚwiat i autor narzekał, że strasznie w wersji C utwardzili zawieszenie. Prosiłbym o informacje jakie są wasze doświadczenia.

A czy ktoś może ma Zafirkę z FlexRide?

Czy FlexRide dodatkowo zmiękcza zawieszenie czy też utwardza w porównaniu do Zafiry bez FlexRide?

Dzięki z góry za info.

Pozdrawiam,
B
Odpowiedz
Kolego jeśli w turnie nie odpowiadało ci zawieszenie to zafira ma dużo twardsze zawieszenie. S max jest miękki . Ja posiadam nowego sharana a przymiezalem się do zafira C i nie poczułem różnicy pomiędzy zafira B i C a zafira B jeździłem od nowości  7 lat Najbardziej miękki jest scenic najgorszy peugeot 5008. Jeździłem wszystkim. Przede wszystkim patrz i celu w zawieszeie wielowahaczowe. Wiadomo bardziej kosztowne w obsłudze ale komfort na pierwszym miejscu.

Odpowiedz
Mam zafirę c dopiero od miesiąca ale mogę potwierdzić, że ma twarde zawieszenie i po przesiadce z mondeo jeszcze  dalej nie mogę się przyzwyczaić. Testowałem też grand scenica i różnica jest bardzo odczuwalna.
Odpowiedz
Stwierdzenie czy zawieszenie jest twarde czy miękkie moim zdaniem jest sprawą indywidualną i każdy może mieć inne odczucia. mogę nie być obiektywny w tym temacie ponieważ jeżdżę na felgach 19 (235/40/19) . Mam również FlexRide i osobiście uważam że jest naprawdę OK ( jak dla mnie). Przy włączonym sporcie jest twardo czuję wszystkie nierówności ale niejednego mogę zawstydzić na zakrętach, natomiast przy załączonym komforcie na drodze pofalowanej (nie dziurawej) przyjemnie buja. Ja osobiście nie lubię "miękkich" samochodów więc moja opinia może nie być miarodajna. Najlepiej jednak samemu ocenić.
Odpowiedz
Ja tez mam zafire nie dlugo ale twarda jest ze masakra kola 18, na oponach 235/48R18.Wczesniej bylo Signum obnizone -20mm ale chyba nie bylo tak twardo jak jest teraz.Fakt ze w Signum byly 17
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości