na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 10 035 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 412 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 658 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[LPG ZB] Z16XEP, Z16XE1
Zamówiłem dziś od 4 na ranem taxi, miła pani mówi, że podjedzie srebrna Zafira i już myślałem, że może kolega Licznik, ale podjechał inny pan.

Rozpoczął się oczywiście dialog, pytam czy to 1.8 a on, że 1.6. Zerkam na licznik a tam 340,000 przelotu i do tego widzę kontrolkę silnika, więc myśle sobie pewnie na LPG pan pomyka i jakaś lambda nawala. Pan mówi, że rzeczywiście jest na gazie i ma wypiętą całkiem jedną sondę bo tak jakoś dziwnie założyli gaz Zavoli w Belgii skąd była sprowadzona.

Pytam przy jakim przebiegu był założony gaz a on, że Belg założył przy 80kkm a on ją kupił od niego przy 150km. Także auto zrobiło już 260,000 km na gazie i do tego na wciąż oryginalnych wtryskach.

Pytam czy miał jakieś niespodzianki z silnikiem i mówi, że kompletnie nic nie robił oprócz przytkanej odmy. Silnik nie bierze mu grama oleju. Także jestem pod wrażeniem tego silnika...i po cholere go spieszyli nędznymi KZFR w późniejszych modelach?....partacze....

Aha...powiedział,  że dwa razy robił skrzynię F17 i raz zwieszenie z przodu i raz tuleje z tyłu.

Odpowiedz
hehhehe czyli dobra instalacja, dobry gazownik i moĹźna !!!!
Odpowiedz
też mam ten silnik Z16XEP na LPG ale dopiero zrobiłem na nim 3 tys. więc nie mam się co wypowiadać smile Polatamy, zobaczymy. Jak na razie obiecująco, zwłaszcza po każdorazowym zajechaniu na stację LPG i sprawdzeniu ceny smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości