na dół
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ekodiesel czy verva on?
Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy tankowania w ujemnych temperaturach a mianowicie czy w mrozach lepiej lać verve on czy ekodiesla? Zdezorientowany
Odpowiedz
Najlepiej tankować w dużych sieciówkach (choć tam trafiają się "czarne owce) albo jak masz zaufaną stację, lub też w bazach firm transportowych (PKS, MZK. MKS itp.)
Odpowiedz
(2016-Sty-20, 10:33)M4R10 napisał(a): Najlepiej tankować w dużych sieciówkach (choć tam trafiają się "czarne owce) albo jak masz zaufaną stację, lub też w bazach firm transportowych (PKS, MZK. MKS  itp.)

Chodziło mi o to, która ropka lepiej znosi ujemne temperatury ale dziękuję
Odpowiedz
Jeśli jest to ropka "zimowa" (tzn. posiada parametry, które są zgodne normą) to każda bez względu jak się nazywa (...."ekodiesel", "verva", "mega super power", "napalony dizel", czy też "mroźna zupa").
Dlatego napisałem Ci to co wyżej - sieciówki, bazy firm transportowych i zaufane Twoje stacje.
Odpowiedz
Ekodiesel a Verva to tylko różnica w składnikach uszlachetniających, czyszczących układ wtryskowy itd..... ma się to nijak do temperatury krzepnięcia, bądź wytrącania parafiny !!!
Odpowiedz
Podziękował wszystkim za odpowiedzi.Jeszcze takie małe pytanko Zafirka 2004 2.2dti na pompie co dla niej lepsze verva on czy ekodiesel?Troszkę poczytałem i na ten temat są spore rozbieżności jeśli możecie wypowiedzcie się proszę to jest mój pierwszy diesel

Nie chodzi mi o jakieś oszczędności tylko chcę dla Zośki jak najlepiej
Odpowiedz
Kolego może być ekodiesel tylko musisz pamiętać że silniki 2,0 i 2,2 dti mają pompy wtryskowe rozdzielaczowe i lubią być czasem przesmarowane jak i wtryski. Warto co jakiś czas ja to robiłem co 5-8 zbiorników, nalać przed tankowaniem olej miksol ( do kupienia na Orlenie) do zbiornika i zalać do pełna świeżym paliwem i wyjeździć to do rezerwy, i dopiero kolejny raz tankować paliwko.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości