na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pytanie {A} Sterownik ECU - klonowanie - wymiana - zamiana dworus 1 425 2018-Sie-09, 20:08
Ostatni post: Grzesiek_2502
  {A} Sterownik silnika yacu80 5 1 401 2016-Cze-25, 21:07
Ostatni post: yacu80
  {A} Co to za moduł/sterownik celius 11 2 014 2015-Sty-05, 14:43
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 55 głosów - średnia: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Niby sterownik świec Ĺźarowych
Witam
Problem dość nietypowy chyba. Ale do rzeczy.
Zafira 2.0 DTI pali bez problemu nawet w duży mróz. Kilka sekund po zapaleniu silnika pojawia się kontrolka z kluczykiem. Po dodaniu gazu oczywiście gaśnie. Po podłączeniu do kompa wyrzuca sterownik świec żarowych. Wszystkie świece sprawdzone. Są OK. Podłączony został nowy sterownik świec żarowych (błąd wykasowany) i dalej kluczyk się pojawia.... Jeżeli samochód choć trochę się zagrzeje kontrolka z kluczykiem nie zapala się. Co jeszcze sprawdzić? Jest jeszcze po drodze jakiś przekaźnik (tylko który to) lub bezpiecznik?
Dziękuje za podpowiedzi
Odpowiedz
W mojej zafirze rozwiązaniem okazało się wymienienie wszystkich świec żarowych. Mimo że były sprawdzane miernikiem (na zapłonie ) , pod obciążeniem w czasie uruchamiania silnika któraś była słabsza i wyrzucała błąd .
Odpowiedz
Tak jak powiedział Zdzich wymień komplet świec żarowych miałem ten sam problem ,mechanik założył mi boscha francuskie,bo na chińskiego boscha nie dawał mi gwarancji,problem zniknął,pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki panowie za podpowiedź. Tak właśnie było. Jedna świeca słabsza i wyrzucało błąd.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości