na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciśnienie doładowania turbiny Z20LET Energy24 64 17 042 2018-Mar-20, 11:21
Ostatni post: ryba1
  Jakie świece Zafira A Z20LET Energy24 7 1 414 2017-Lip-07, 19:53
Ostatni post: misio
Oczko {A} Z20LET/LER Dolot i wydajniejszy Intercooler gRZENIU 7 5 258 2017-Kwi-30, 10:35
Ostatni post: ryba1
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Downpipe z20let
Tak jak w temacie chodzi mi o downpipe, ma ktoś zamontowane u siebie? Jak wrażenia ? Zastanawiam się nad sensem montażu takiego "cuda" .

Odpowiedz
Wycięcie „kata” i zastosowanie przelotowej rury (tzw. downpipe) poprawia dźwięk, ale ma sens głównie w silnikach z turbo, w których ma być zwiększana moc.
W praktyce z powodu braku kata może jeszcze uchronić turbinę i zawory przed zniszczeniem w przypadku gdy odłamiki katalizatora miały by się cofnąć do silnika, ale osobiście nie spotkałem się z takim problemem.
Fakt braku oporu na wydechu moze dodatkowo powodować szybsze rozkręcanie się turbiny.
Odpowiedz
Super! Dziękuję. Zabieram się za poszukiwania smile
Odpowiedz
Jeszcze "blow off" i masz Need for Speed
Odpowiedz
Mam swój plan na auto. Nie przewiduję żadnego BOV'a który więcej przeszkadza niż pomaga
Odpowiedz
(2016-Mar-13, 00:04)lbk napisał(a): Mam swĂłj plan na auto. Nie przewiduję Ĺźadnego BOV'a ktĂłry więcej przeszkadza niĹź pomaga

Wbrew pozorom blow off bardzo pomaga turbinie, ponieważ gdy zamyka się przepustnica sprężone powietrze nie ma gdzie uciekać i ładuje w przepustnice, a blow off wypuszcza nadmiar powietrza na zewnątrz. Do tego fajnie syczy.
Odpowiedz
Nie wiem czy tak można ale tu masz lepiej wyjaśnione :
http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?t=655
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości