na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} - demontaż foteli TATKO 16 5 962 2018-Kwi-23, 08:32
Ostatni post: railwayman
Ocena wątku:
  • 71 głosów - średnia: 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Przerwa między oparciem foteli a roletą
Witam , chciał bym zapytać czy w Waszych zafirach oparcie foteli drugiego rzędu dochodzi do rolety bagażnika . U mnie w autku niestety jest przerwa ok 10 cm . Podjechałem dzisiaj autohausu opla z tym pytaniem , a odpowiedż brzmiała że jest to przestrzeń do siatki bagażowej . Jak dla mnie to lipa .
Odpowiedz
(2016-Mar-17, 19:24)Zdzich napisał(a): Witam , chciał bym zapytać czy w Waszych zafirach oparcie foteli drugiego rzędu dochodzi do rolety bagażnika . U mnie w autku niestety jest przerwa ok 10 cm . Podjechałem dzisiaj autohausu opla z tym pytaniem , a odpowiedż brzmiała że jest to przestrzeń do siatki bagażowej . Jak dla mnie to lipa .

Tak to norma u mnie też tak jest. W ASO dobrze Ci powiedzieli przerwa jest po to aby zamontować siatkę.
Odpowiedz
A jakie macie fotele w 2 rzędzie? Te z opcją podłokietnika czy zwykłe? Ja mam zwykle, ale gdzieś czytałem, ze te "komfortowe" można przesunąć dodatkowe 5cm do tyłu i to by tłumaczyło taką dużą przerwę.
Odpowiedz
Niestety bez podłokietnika "zwykłe", @cbm80 a myślałeś może o zasłonięciu czymś tej przerwy ?.
Odpowiedz
Nie planuję zasłaniać, bo i tak nic tam nie widać. Jedynie problem, że kurzy się do środka smile Kiepsko to rozwiązali. Podobnie chowanie rolety w podłodze. Porównywałem roletę z moją starą Zafirą A i ta nowa jest wyraźnie krótsza. W ogóle bagażnik jest mniejszy - lipa do kwadratu biorąc pod uwagę, że samochód jest o prawie 35cm dłuższy i sporo szerszy.
Odpowiedz
Brakuje zasłony pomiędzy fotelami 2giego rzędu a bagażnikiem. Rozkładając środkowy fotel w celu przekształcenia go w podłokietnik to widać co jest w bagolu. Może już ktoś to rozwiązał?

http://www.opel.ie/content/dam/Opel/Euro...04_023.jpg
Odpowiedz
Takiej zaslony nie bylo tez w Zafirze A i B, gdzie moim zdaniem podlokietnik byl duzo lepiej rozwiazany i bardziej funkcjonalny (bo dalo sie przechodzic przed kanapa). Taka otwarta dziura jest tez dosc niebezpieczna podczas jazdy z pelnym bagaznikiem, bo przy ostrym hamowaniu bagaze moga wpadac do srodka.
Odpowiedz
(2016-Kwi-19, 17:36)evolution1 napisał(a): Brakuje zasłony pomiędzy fotelami 2giego rzędu a bagażnikiem.

http://www.opel.ie/content/dam/Opel/Euro...04_023.jpg

Nie brakuje , bo po pierwsze jest siatka (chyba że jej nie miałeś) , a drugi sposób to podniesienie do góry wzdłuż oparć jednej lub dwóch części wykładziny podłogowej . Ja mam podniesioną jedna część żeby mi nic nie wpadało pod fotele drugiego rzędu .
Odpowiedz
Ta "zbyt dluga" wykladzina to tez nietrafiony pomysl. Wyraznie zmniejsza przestrzen bagazowa za fotelami 2 rzedu. Mogli zaplanowac jakies zatrzaski na jej koncu mocowane do foteli i wtedy nie traciloby sie nic a szczelina za fotelami bylaby zakryta.
Zreszta na marginesie - ta szczelina to jedyne miejsce gdzie miesci mi sie antena od CB, a w starej Zafirze nie bylo tego problemu. Niestety nowa Zafira jest wezsza w srodku od Zafiry A (!!!). ZA miala przy kanapie 110cm a ZC tylko 105cm. Ciekawe, bo teoretycznie wezszy samochod typu C4 Grand Picasso ma bagaznik szeroki na 117cm! Klapa bagaznika tez w ZC nizsza o 10cm w stosunku do ZA. Lipa!
Odpowiedz
Ja mam te fotele w 2 rzędzie ,,klubowe" i mam tą przerwe
Wchodzi tam prawdopodobnie siatka ( mam zaczepy)
Jest to prawdą że jeśli rozłożę podłokietniki to wtedy można fotele cofnąć o jakieś 5 cm ale i tak zostaje Minimalna przerwa pewnie na siatke
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości