na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT] Bixenon - Afl dołoĹźenie. Misiek38 4 2 676 2018-Paż-21, 12:02
Ostatni post: kysiu241
  {B} DołoĹźenie gniazdka w bagaĹźniku. iraopole 3 308 2018-Lip-03, 15:19
Ostatni post: iraopole
  {B} podgrzewanie lusterek ddaarreekk 3 545 2017-Lis-27, 17:57
Ostatni post: ddaarreekk
Ocena wątku:
  • 68 głosów - średnia: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} DołoĹźenie elektrycznie składanych lusterek
Na tej płytce nie są wyprowadzone styki 1-5 oraz 17-21, które występują w złączu.

[Obrazek: IMG_4699.JPG]

z przekaźnika wychodzą dwa sygnały, które trafiają odpowiednio do par styków A i B (styki połączone są w pionie)
Jeżeli na A podamy 12V, a B połączymy z masą to lusterko się otworzy. Przeciwna polaryzacja powoduje złożenie lusterka.
Odpowiedz
Podpiołem to tak na A podałem +12 do B podpiołem masę lusterka zaś drugi kabel od lusterka podpiołem pod masę z zasilacza 12v z którego brałem +12 i owszem lusterko się rozłożyło po zmianie stron lusterko się złożyło ale jak to dalej aby lusterko składało się i rozkładało po naciśnieniu tego przycisku do składania ? PS. Nie mam jak robić tego w samochodzie ze względu na jazdę do pracy ale jeżeli na zasilaczu się nie uda to będę starał się podpiąć w Zosi
Odpowiedz
W jaki sposób przeprowadzałeś te testy? W samochodzie? Podpinałeś się bezpośrednio do płytki?
W pozycji neutralnej (brak ruchu lusterek) pary styków A i B są zwarte i podłączone do zasilania, więc eksperymenty należy przeprowadzać ostrożnie.
Napięcie akumulatora do sterowania składaniem pobierane jest przez styk 23, a zasilanie układu sterującego przez styk 26 (po stacyjce - zasilanie akcesoriów)
Silnik lusterka podczas ruchu pobiera 500 mA, a po zablokowaniu ponad 2 A. Obwód nie posiada wyłączników krańcowych, ani zabezpieczeń prądowych, dlatego sterowaniem zajmuje się układ scalony, który czuwa nad odpowiednim czasem zasilania oraz kierunkiem ruchu.
Odpowiedz
Podpiołem się bezpośrednio do płytki czyli jak rozumiem mam się podpiąć przewodami od silnika lusterka do styku A oraz B a płytkę do kostki samochodu dobrze zrozumiałem ?
Odpowiedz
To może inaczej: co chcesz osiągnąć i z czym masz problem?
Odpowiedz
Chodzi mi o to gdzie podpiąć się 2 przewodami od silnika składania lusterka do tej płytki sterującej aby po naciśnięciu guzika lustra się rozkładały i składały bo nie mam wyprowadzonej instalacji przez producenta stąd moje pytanie krok po kroku gdzie się wpiąć z zasilaniem do lusterek oraz z samymi lustrami z kostki którą wpina się w ten sterownik nie ma przewodów właśnie do składania stąd moje pytania.Dziękuję bardzo za dotychczasową pomoc Flora smile
Odpowiedz
To juĹź wiem o co chodzi :-)

Jedną parę przewodów ze złącza panelu prowadzisz bezpośrednio do złącza lusterka, a drugą do złącza drzwi.

W oryginalnej instalacji do lusterka w drzwiach kierowcy podłączone są styki 6 i 7.
Styki 22 i 23 poprowadzone do złącza drzwi, a tam odpowiednio styków 25 i 24.
W drzwiach pasażera styki 25 i 24 złącza drzwi połączone są z lusterkiem.
Dodatkowo potrzebne jest napięcie 12 V podłączone do styku 13 w panelu drzwi.

Panel w drzwiach kierowcy:
6,7 -> lusterko kierowcy
13 <- stałe 12V, w oryginale złącze drzwi 23

22 -> złącze drzwi 25
23 -> złącze drzwi 24

Złącze drzwi pasażera:
24,25 -> lusterko pasaĹźera
Odpowiedz
Dziękuję smile jak wrócę będę testował i dam znać co i jak dziękuję raz jeszcze smile jeszcze jedno panel w drzwiach kierowcy to jest ta płytka ? razz
Odpowiedz
Tak, ale numery styków dotyczą wtyczki, która ma ich więcej.

[Obrazek: Panel_drzwi.jpg]
Odpowiedz
Dobra teraz już rozumiem o co chodzi smile dziś postaram się to zrobić jak uda mi się przewody przeciągnąć dam znać co i jak dziękuję smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości