na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT] Strojenie anteny CB Kaliope 7 5 464 2013-Lis-29, 11:57
Ostatni post: Bamber
  {CB ZB} - Zafira - przykładowe propozycje montażu radia i anten do CB. WhiteBoy 70 34 444 2013-Maj-28, 18:04
Ostatni post: Tunio999
  {CB ZA} przykładowe propozycje montażu radia i anten do CB. Bamber 5 4 393 2012-Maj-08, 21:07
Ostatni post: gregor28krk
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strojenie anten helikalnych
Zamierzam montować antenę President Vermont ze splitterem w miejsce oryginalnej FM'ki a moje pytanie brzmi czy trzeba ją stroić? 
Informacji szukałem w internecie jednak dokładnej odpowiedzi nie uzyskałem. Jedni pisali PLUG AND PLAY bo przecież "Z reguły helikale są niestrojone z uwagi na swoją szerokopasmowość" , inni zaś chcieli stroić... Sam nie wiem dlatego też chciałbym poznać wasze zdanie.
Odpowiedz
Robert jeżeli jest fizycznie możliwość strojenia to trzeba wystroić, jeżeli nie ma to się nie stroi. Polecam antenę 1m w zwyż, długość jest znacząca w antenie, im dłuższa tym pod mniejszym katem nadaje i odbiera fale. Ja mam President Indianę 122cm, bardzo dyskretna, bez strojenia i jestem mega zadowolony a miałem już z 5-6 anten. Do tego spliter i pracuje i jako CB i jako Radiowa.
Odpowiedz
Powiedz mi jeszcze jaki masz zasięg +/- na swojej antenie.
Odpowiedz
Dużo zależy jak zawsze od terenu no i od warunków pogodowych tzw.propagacji fali ale na autostradzie osiągałem zasięgi koło 15km a jak miałem Sirio Turbo 5000 umiałem zrobić na trasie 35 km zasięg.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości