na dół
Ocena wątku:
  • 53 głosów - średnia: 2.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} kłopot z ręcznym
Najpierw zanim zaczniesz co kolwiek regenerować zdejmij linkę ręcznego i sprawdź czy płynnie przesuwa się w pancerzu, ja miałem linki z pancerzami do wymiany. Sprężyna nie była w stanie cofnąć tłoczka bo linka się klinowała.

Najlepiej zacząć od najtańszych i najłatwiejszych rzrczy. ?

ps. Kiedy wymienałeś płyn hamulcowy?
Odpowiedz
racool napisał(a):Najpierw zanim zaczniesz co kolwiek regenerować zdejmij linkę ręcznego i sprawdĹş czy płynnie przesuwa się w pancerzu, ja miałem linki z pancerzami do wymiany. Sprężyna nie była w stanie cofnąć tłoczka bo linka się  klinowała.

Płyn hamulcowy tydzień temu razem z rozrządem.

Ale czy ten tłoczek jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za hamulec ręczny czy też ten zasadniczy ( nożny ) ?
Odpowiedz
Kolego na przyszłość jak będziesz wymieniał hamulce to upewnij się czy dobrze to robisz.
Podrzucę Ci FILMIKI.
Przednie hamulce:
Tył hamulce:

W Zafirze najczęściej zapieka się tłoczek który trzeba rozruszać i wcisnąć pod gumę trochę smaru miedzianego to załatwi sprawę. A co do ręcznego linki trzeba wymieniać jak już są stare. Ja wymieniam co drugą wymianę hamulców i mam spokój. Pozdrawiam
Odpowiedz
aro napisał(a):Kolego na przyszłość jak będziesz wymieniał hamulce to upewnij się czy dobrze to robisz.
Podrzucę Ci FILMIKI.
Przednie hamulce:    
Tył hamulce:    

W Zafirze najczęściej zapieka się tłoczek który trzeba rozruszać i wcisnąć pod gumę trochę smaru miedzianego to załatwi sprawę. A co do ręcznego linki trzeba wymieniać jak już są stare. Ja wymieniam co drugą wymianę hamulców i mam spokój. Pozdrawiam

W związku z tym że nie mam doświadczenia z mechaniką samochodową nie robię tego. Zlecam pracę do serwisu lub warsztatu.
Nie wiem skąd ta sugestia że robiłem to ja Huh?
Odpowiedz
@racool najtańszą opcją będzie miał obejrzeć tłoczek pod gumką, jeżeli delikatna korozja można przeczyścić drobnym papierem i nasmarować i nie jak napisali wcześniej smarem miedziowym bo on się nie nadaje do hamulców tylko tym białym który trzyma się mimo temperatury jeżeli już dyskutujemy o smarowaniu. Jeżeli wżery były by większe wtedy wymiana tłoczka na nowy, pewnie taniej niż linki. Tłoczek jest odpowiedzialny za obydwa hamulce gdyż są tam tarcze a nie tarczo-bębny.
Odpowiedz
Trochę spóźniona informacja ale wymieniona została linka hamulca ręcznego , od wymiany linki spokój z tyłem smile
Odpowiedz
(2017-Paż-04, 11:03)racool napisał(a): Najpierw zanim zaczniesz co kolwiek regenerować zdejmij linkę ręcznego i sprawdĹş czy płynnie przesuwa się w pancerzu, ja miałem linki z pancerzami do wymiany. Sprężyna nie była w stanie cofnąć tłoczka bo linka się klinowała.

Dokładnie.Ja zmieniłem linki i wszystko działa poprawnie a wcześniej szwankowała prawa strona.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości