na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  { Telefony kom., smartfony, zestawy BT współpracujące z UWA - portal telef. kom. Mietas 37 14 679 2015-Kwi-25, 14:30
Ostatni post: endzi
  UWA czy UWB z bluetooth? WhiteBoy 4 6 997 2014-Sty-29, 19:33
Ostatni post: sebii
  {B} Instalacja modułu UWA - portal telefonu komórkowego Mietas 1 16 390 2013-Cze-05, 21:30
Ostatni post: Lukago
Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Moduł UWA - portal telefonu komórkowego - dyskusja, pytania, problemy
A ja mam taki problem który już tu opisywałem w innym temacie . Używałem iPhone 5 i łączył się ładnie z autem i czasem można było normalnie używać i rozmawiać a czasem połączył się i ja słyszałem rozmówcę w głośnikach a on mnie wogole. Wszyscy zalecali aktualizacje ale i ona nie pomogła ( teraz mam soft 3.5) polecali tez zmianę telefonu na inny wiec wymieniłem na samsunga s5 i dalej jest ten sam problem. Czy ktoś ma jakiś pomysł albo podpowie jak sprawdzić co może być nie tak. Bardzo mi zależy żeby móc z tego normalnie korzystać bo w aucie spędzam 8h. Dziennie wiec sami wiecie.
Odpowiedz
Witam wszystkich.

Pytanie techniczne mam dotyczące podpięcia UWA do auta.

W opisie SIG MANA jest :

"9 czarny – MIKROFON MASA !!!
11 żółto brązowy – kostka radia – komunikacja z radiem - DŹWIĘK
13 zielony - CAN
14 biały – CAN

16 brąz – MASA
23 czarny – kostka radia – komunikacja z radiem - MUTE
25 niebieski – MIKROFON SYGNAŁ !!!
27 żółty – kostka radia – komunikacja z radiem - DŹWIĘK
32 czerwony – ZASILANIE"

Pytanie dotyczy pinów 13,14 czyli od szyny CAN.

Na radiu jest opis CAN H i CAN L.

[Obrazek: 38_1265987938.jpg]

Który pin to CAN H, a który pin to CAN L.

Przyda sie również informacja jak wchodzą linie CAN w CID'a. Wg opisu SIG MANA można wypiąć linię can z wyświetlacza, wpiąc w odpowiednie piny w UWA, a następnie wyjść z UWA i wrócić do CID'a. Nie wiem który pin z wyswietlacza wpiąć w pin 13 UWA, a który w pin 14 UWA.

Z góry dzięki za odpowiedź  biggrin
Odpowiedz
13 zielony 0,5 MSCAN-H CAN+
14 biały 0,5 MSCAN-L CAN -

Marcin wszystko co potrzebujesz masz na innym forumie
Odpowiedz
Witam. Mam radio cd70 z bluetooth. Pięknie mi działał zestaw radio-telefon Samsung 4 do czasu rozładowania się akumulatora, niestety padł po 2,5 roku Boch (czyli Warta), po wymianie na nowy akumulator nie mam  bluetooth. Wszystko niby się włącza ale nie widzi telefon bluetooth w samochodzie (pin 0000 cztery zera ? TAK). Telefon inne bluetooth wykrywa. Op_Com wskazuje jakieś dwa błędy multimedia niezidentyfikowane, nie kasują się . Pomoże ktoś, jakieś pomysły ?
W Poznaniu jest jakiś fachura od radia ? pozdr

Ps. racool podpowiedział, że kod fabryczny 1234 ?
Odpowiedz
Spróbuj wszystko wylogować i zalogować ponownie.

Jak dłubałem swoją instalację to był problem z widocznością UWA. Pomogło ponowne zalogowanie.
Odpowiedz
Ale PIN możesz nadać w samym radiu, jest taka funkcja w zakładce telefonu. Jak napisał Marcin - próbować do skutku. Włączyć widoczność UHP dla innych urządzeń. U mnie czasami też tak jest ze czasami nie widzi telefonu, z którym zwykle się łączy.

wysłane z taptaka

Odpowiedz
Witam.

Nie posiadam co prawda Zafiry, ale Astra H z tym że systemy nawigacje posiadają te same, a więc moje pytanie dotyczy:

- od czego jest ten kabel z gwintowaną wtyczką ? Bo planuje zakup takiego modułu ale widzę że w nim nie ma wejścia na taka wtyczkę czy może w ogóle to nie jest do bluetooth ?

LINK: www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f48bca18cf213246.html

jeszcze znalazłem jedna wolna wtyczkę po prawej stronie schowka, były jeszcze w ori gąbce, wie ktoś od czego mogą one być ??

LINK: www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08a0b90f864668eb.html LINK: www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a23591a59c6da34c.html
Odpowiedz
Jak zmienić język wybierania głosowego na angielski (polskiego pewnie nie uświadczy)?? Teraz jest ustawiony język NL czy DE (auto z holandii).
Z góry dzięki za info bo nigdzie nie moge znaleźć.

Jakby co to mam OP'a, żeby nim coś pozmieniać.
Odpowiedz
Witam. Ostatnio zepsułem telefon i od młodego wziąłem myphone luna. i jak połączę się z bt autka  to mogę dzwonić tylko nie wyświetlają mi się kontakty na wyświetlaczy autka, Tel się połączył i działa tylko te kontakty. Muszę wybierać do kogo chcę zadzwonić z telefonu. /android 4.4.2/Drugi tel mojej żony Xperia J działa wszystko poprawnie. Wyświetla kontakty itd.
Odpowiedz
Właściwie sam wskazałeś na źródło możliwych problemów. Moduł UWA miał problemy z nawiązaniem z telefonem z Andkiem 4.X na pokładzie (brak widoczności książki telefonicznej, zrywanie połączenia telefon-UWA, rozłączanie połączeń). O dziwo u mnie z Andkiem 5.2 chodzi już dobrze.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości