na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Temperatura silnka arebuk 0 354 2016-Gru-07, 07:55
Ostatni post: arebuk
  {A} [TUT] Z18XE - wymiana termostatu Kaliope 0 829 2016-Mar-09, 17:48
Ostatni post: Kaliope
  {A} Problem z układem chłodniczym - rosnąca temperatura silnika Kreator 3 917 2015-Cze-08, 22:53
Ostatni post: Kreator
Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Temperatura otwarcia termostatu
Kilka miesięcy temu padł termostat i wymieniłem go na nowy z temp. otwarcia 82 stopnie. Podczas jazdy próbnej po montażu gazu dowiedziałem się o tym iż temperatura otwarcia powinna wynosić 92 stopnie.  Jak u was zachowuje się wskazówka od temperatury stoi pionowo czy też leży na 80 stopniach?
Odpowiedz
W mojej zosce nie ma pełnych 90. W corsie po wymianie termo i obu czujników temperatury pokazywało prawie 100. Niech Ci sprawdzi mechanik termometrem
Odpowiedz
(2016-Kwi-06, 22:12)lbk napisał(a): Jak u was zachowuje się wskazówka od temperatury stoi pionowo czy też leży na 80 stopniach?

To w ZA jest wskazówka od temperatury question
Odpowiedz
Wojtek jest smile ZB ma uboższe wyposażenie niż ZA smile

[Obrazek: licznik-zegary-obrotomierz-diesel-opel-z...229552.jpg]

A wracając do tematu ja mam termostat 92 stopnie i wskazówka jest tak milimetr przed pionowym położeniem czyli prawie na środku. Z klimą czasami na środku lub lekko dalej.
Co do wskazówek to nie są za dokładne. W jednych zośkach wskazówka w stanie spoczynku leży na pierwszej kresce a u innych (tak jak u mnie) jeszcze niżej. Bardziej służa orientacyjnie niż aby sugerować się nimi co do 1 stopnia.
[Obrazek: 85a28f9cfca3.jpg]

Kłócenie się z kobietą jest jak czytanie licencjii oprogramowania. Ostatecznie ignorujesz wszystko i klikasz "zgadzam się".  
Odpowiedz
(2016-Kwi-07, 18:50)elius napisał(a): Wojtek jest smile ZB ma uboższe wyposażenie niż ZA smile

Kurczę miałem ZA ale nie pamiętam  Zdezorientowany  także nie było pytania  smile
Odpowiedz
No tak jak pisał @celius w za a jest wskazówka od temperatury smile dzisiaj rozmawiałem z gazownikiem i mówił mi o wymianie termostatu na ten otwierający sie przy 92 bo reduktor nie wyrobi termicznie przy dłuższej jeździe na wysokich obrotach silnika. Zrobię tak jak mi mówi smile Termostat który posiadam obecnie stoi równo na 80 "
Odpowiedz
Termostat otwiera się przy około 60 stopniach, myślę że bardziej chodzi o utrzymanie temperatury cieczy, automatyczne przełączanie na gaz jest przy około 30_40 stopniach
Odpowiedz
Gdy temperatura cieczy chłodzącej jest poniżej 80 °C (zimny silnik) mieszek kurczy się przez co zamyka zawór kierujący ciecz do chłodnicy. Ciecz przepływa przez otwarty zawór do pompy (tzw. mały obieg). Z chwilą gdy temperatura cieczy wzrasta powyżej 90 °C mieszek rozszerza się. Zawór kierujący ciecz do chłodnicy zostaje otwarty, zaś do pompy zamknięty. Ciecz wówczas przepływa przez chłodnicę (tzw. duży obieg)

czyt. https://pl.wikipedia.org/wiki/Termostat_...spalinowy)
Odpowiedz
Jako ciekawostkę podam iż istnieją trzy rodzaje termostatów otwierających się przy: 82,87,92 stopniach smile
Odpowiedz
Wejdź sobie na stronę http://www.termot.com.pl/ tam masz prawie wszystko o termostatach 
Ja z tej firmy posiadam termostat i jeżdżę już 4 lata - jest wszystko lux smile
welcome
www.epmlspotters.pl

II OZKZ Tęgoborze   2013
IV OZKZ Krasnobród 2015
VI OZKZ 1/2 Soczewka 2017

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości